Kupno domu za 1 euro we Włoszech - w czym tkwi sekret taniości?

Często na stronach z nieruchomościami pojawiają się ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości za 1 euro. Ale nie wszyscy rozumieją, co się za tym kryje. Takie nieruchomości sprzedawane są w zapomnianych i odległych wsiach, w których władze postanowiły ożywić życie i przyciągnąć uwagę zainteresowanych.

Jak wygląda procedura sprzedaży domów w cenie filiżanki kawy?

Możesz dowiedzieć się o takich nieruchomościach w lokalnych mediach lub na stronie internetowej Twojej gminy. Prześlij tam swoją aplikację. Zdecydowałeś się kupić taki przedmiot, wtedy musisz napisać oświadczenie, opowiedzieć o sobie i dlaczego zdecydowałeś się kupić taki dom. Administracja rozpatruje Twoją propozycję i daje zielone światło dla procesu rejestracji.

Czego potrzebujesz, aby kupić taki przedmiot?

Są pewne wymagania: musisz odrestaurować nieruchomość w określonym czasie, zwykle do trzech lat, i przeprowadzić poważne naprawy. Władze mogą zażądać kaucji na koncie bankowym w wysokości tysięcy euro, która zostanie zwrócona po przeprowadzeniu naprawy. Albo jest taki warunek: przenieść się do regionu i prowadzić tam działalność przez określony czas.

Często kupujący są obciążani czymś więcej niż tylko renowacją nieruchomości. ale także tworzyć miejsca pracy. W ten sposób władze chcą ożywić życie w okolicy.

Ale najciekawsze jest to, że nie ma ograniczeń dotyczących ubiegających się o nieruchomość za 1 euro, mogą być mieszkańcami dowolnego kraju. Musimy jednak pamiętać, że umowa ta nie daje obcokrajowcom prawa do stałego zamieszkania we Włoszech. Aby uzyskać zezwolenie na pobyt, potrzebujesz poważnych podstaw: oficjalne zatrudnienie, własna działalność gospodarcza.

I jeszcze jedna sztuczka kupowania nieruchomości za cenę kawy.

Jest mało prawdopodobne, że z takiej transakcji odniesiesz jakąkolwiek korzyść finansową, poza moralną satysfakcją, że ożywiłeś życie jakiejś wioski we Włoszech.

Koszt przywrócenia domu będzie w przybliżeniu równy temu samemu mieszkaniu na rynku wtórnym, plus kłopoty))) Ale to nie wszystko. Sprzedaż odrestaurowanego domu w tak nieskazitelnej wiosce, nawet we Włoszech, raczej nie zakończy się sukcesem.

Ostrożnie oblicz swoje finanse: taka transakcja nie powinna być przeprowadzana z ostatnimi pieniędzmi, będą nieprzewidziane wydatki.