Jak wysłać pocztówkę z Włoch

Czy podczas podróży wysyłasz znajomym pocztówki? Moi przyjaciele, gdziekolwiek są, zawsze przesyłają opinie i zawsze mam świadomość, jaki kraj podbijają. Tak, teraz nie zdarza się to tak często, wielu porzuciło tę starą dobrą tradycję, łatwiej jest wrzucić zdjęcie na WhatsApp. Ale na próżno!

W tym artykule podzielę się przydatnymi wskazówkami dla tych, którzy podczas długich podróży nie zapominają o swoich znajomych i są gotowi rozkoszować się widokami Włoch.

Małe i duże pocztówki są sprzedawane we Włoszech na każdym kroku, nie są tak drogie i możesz wybierać na każdy gust. A jeśli spacerujesz ulicami starego miasta, to w sklepach możesz znaleźć super ciekawe karty. Oczywiście kosztują trochę więcej, ale miło się na nie patrzeć!

Ale ze znaczkami we Włoszech to nie jest takie proste! Można je kupić w sklepach Tabacchi, sklepach z pamiątkami, w hotelowych lobby. Najważniejszą rzeczą tutaj jest nie mylić z denominacją! Więc najpierw dowiedz się, jaką markę za jaką cenę musisz ją zdobyć)))

Nawiasem mówiąc, znaczek pocztowy w języku włoskim to francobollo. Zapytaj sprzedawcę: „Si vendono I francobollo qui?” Co oznacza „Sprzedajesz znaczki pocztowe?” W odpowiedzi zostaniesz poinformowany: „Si” lub „Nie”. Tutaj od razu zrozumiesz odpowiedź)))

Pocztówka została kupiona, znaczek wklejony, szukamy skrzynki pocztowej. We Włoszech jest naprawdę dużo skrzynek pocztowych. Są czerwone, duże i zwykle mają dwa miejsca na listy we Włoszech i za granicą. Pamiętaj, aby wrzucić pocztówkę do odpowiedniej przegródki!

Cóż, to wszystko, jeśli zrobiłeś wszystko dobrze, twoi przyjaciele i krewni będą bardzo zadowoleni z takich wieści z Włoch!