Możesz zmienić swoje życie, a region Piemont we Włoszech Ci w tym pomoże!

Piemont uruchamia nową inicjatywę dla tych, którzy chcą żyć w zgodzie z naturą. Wśród Alp Piemonckich kilka gmin płaci tym, którzy się tam przeprowadzają, szukając innego miejsca do kontynuowania pracy lub rozpoczęcia nowej działalności. A teraz o tym w porządku.

Inicjatywa mająca na celu rewitalizację gmin Piemontu liczących poniżej 5 tys. mieszkańców i oferująca wkład od 10 tys. do 40 tys. euro (całkowity budżet 10 mln euro) na inwestycję w dom.

Zdaniem prezydenta regionu Piemontu Alberto Chirio, po dwóch latach pandemii, ta idea życia na świeżym powietrzu, w kontakcie z naturą, jest niesamowitą okazją do inwestowania w przyszłość i będzie to korzystne dla niezwykłe góry Włoch.

Dekret zostanie opublikowany 1 września i będzie obowiązywał do 31 grudnia 2021 roku i będzie połączony z innymi podobnymi inicjatywami mającymi na celu wsparcie działań na terenach górskich Włoch.

Które włoskie gminy w Piemoncie płacą Ci za mieszkanie?

Istnieje 465 małych gmin: 48 w prowincji Alessandria, 12 w prowincji Asti, 48 w prowincji Biella, 132 w prowincji Cuneo, 3 w prowincji Novara, 132 w prowincji Turyn, 66 w Verbano-Cusio-Ossola, 24 w prowincji Vercelli). Pełną listę można znaleźć na odpowiednich stronach.

Kto może złożyć wniosek? Według wieku: kto urodził się od 1955 roku, kto chce przenieść się do jednej z gmin górskich, o których mowa; w szczególności osoby urodzone od 1980 r. otrzymają wyższą punktację, aby zachęcić młodzież do udziału w tej inicjatywie.

Jakie są wymagania dotyczące otrzymania wkładu? W skrócie: w jednej ze wskazanych gmin główny dom musi stać na dziesięć lat. Pro Points: Zdobywane są dodatkowe punkty, takie jak praca lub telepraca w co najmniej 50% w domu, na który wnioskowano o dofinansowanie. Dodatkowe punkty również dla tych, którzy remontują budynek z zastosowaniem rozwiązań architektonicznych i krajobrazowych regionu Piemontu, z wykorzystaniem materiałów charakterystycznych dla krajobrazu alpejskiego Piemontu oraz zlecając prace firmom mającym siedzibę w gminie górskiej Piemont.

W przypadku zaliczki na zakup domu umowę kupna należy uzgodnić w ciągu 6 miesięcy od daty zatwierdzenia, natomiast remonty należy zakończyć w ciągu 18 miesięcy. Raport należy jednak złożyć w ciągu 3 miesięcy od daty zakończenia prac.