Willa Groca w Ligurii

Kto słyszał o Villi Groka? Tak więc w mieście Imperia, na wybrzeżu Ligurii, znajduje się luksusowa Villa Grock z parkiem i pawilonami.

Grock, szwajcarski klaun, kupił go w 1920 roku i mieszkał w nim do końca życia. Jak szwajcarski klaun dostał się do Ligurii? - ty pytasz. Kto był we Włoszech, zrozumie klauna: klimat, zachwycająca przyroda, lazurowe morze, włoska kuchnia.

Tak więc Charles Adrien Wettat (Grock), który kiedyś odwiedził Imperium, był tak zafascynowany, że kupił Villa Bianca i przekształcił ją zgodnie ze swoim niestandardowym gustem. Po śmierci artysty na jego cześć zmieniono nazwę willi na „Villa Grock”. Teraz w willi otwarte jest muzeum klaunów, na trzech piętrach, które opowiadają nie tylko o dziele mistrza, ale także o sztuce klauna w ogóle. Jak już wspomniałem, willa znajduje się w mieście Imperia, które samo w sobie jest bardzo ciekawe pod względem atrakcji, a wizytę w resorcie można połączyć z wycieczką do willi.

Kto wcześniej słyszał o Villi Groka? A może ktoś też chce kupić willę w Imperium? Więc chętnie Ci pomogę! I nazwiemy willę twoim imieniem, Co? To jest pomysł!