Gdzie osiedlić się we Włoszech, aby cieszyć się życiem?

Krótki przegląd włoskich nieruchomości, na których moim zdaniem Ci się spodoba. Włochy są super, są miejsca, w których warto kupić nieruchomość i cieszyć się życiem.

Ale zanim zaczniesz szukać swojego miejsca we Włoszech, warto zauważyć: oceń swoje możliwości, ile oczekujesz, czy będziesz miał stabilny dochód. Gdzie chcesz mieszkać: dom, mieszkanie lub małe mieszkanie.

Napisałem, że najdroższym miastem jest Rzym. Są nieuzasadnione wysokie ceny mieszkań i ciężka praca.

Polecam piękną Rawennę, miasto mozaik, zabytków, pięknych i różnorodnych krajobrazów oraz plażę nad Adriatykiem. To miasto jest uważane za trzecie we Włoszech pod względem statusu i wielkości. Rawenna jest jedną z dziewięciu prowincji regionu Emilia-Romania w północno-wschodnich Włoszech.

Niedaleko Rzymu znajduje się wspaniała Rieti. Właśnie tam, w prowincji Lazio. To miejsce jest uważane za geograficzny środek Włoch. Miasto jest małe, ma miarowe życie. Ale jeśli chcesz coś zmienić, zawsze możesz pojechać do Rzymu.

A jeśli pojedziesz do regionu Emilia-Romania, możesz osiedlić się w przytulnej Parmie. To spokojne i wygodne miasteczko, z pyszną kuchnią i bardzo przystępnymi cenami nieruchomości.

I jeszcze jedna lokalizacja - Turyn. Lokalne nieruchomości w cenach są nawet bardzo tanie, odpowiadające standardowi życia i rozwiniętej infrastrukturze. Są miejsca, w których można spędzić czas w mieście, edukować dzieci lub wnuki lub po prostu cieszyć się spokojnym włoskim życiem.

Przeczytaj moje artykuły, a dowiesz się wszystkiego o Włoszech, a nawet więcej!