Nie wszystkie skonfiskowane nieruchomości we Włoszech są licytowane

Kupowanie nieruchomości na aukcji we Włoszech to świetna okazja do zakupu tanich domów na sprzedaż, ale nie wszystkie domy trafiają na aukcję.

Mówi się, że we Włoszech skrócił się czas, w którym komornicy decydują o odzyskaniu majątku w sądach włoskich. Nie będę Was zanudzał liczbami, nie jest tak ciekawie, ale co ciekawe, wiele spraw pozostaje niezakończonych, co więcej, od ponad 10 lat w toku są setki tysięcy.

Proces wszczęcia procedury konfiskaty we Włoszech jest złożony.

Jaki rodzaj nieruchomości jest licytowany. Przede wszystkim są to domy i lokale osób zadłużonych z tytułu pożyczek pozostawionych po postępowaniu upadłościowym lub nieruchomości należących do struktur państwowych

Procedura licytacji nieruchomości we Włoszech ma wiele niuansów i radzę skorzystać z pomocy profesjonalistów: prawników, agencji nieruchomości, aby mieć pewność co do poprawności swoich działań. Każdy sąd ma własną procedurę udziału w licytacji.

Nie wszystkie skonfiskowane nieruchomości we Włoszech są sprzedawane na aukcjach. Ale jeśli mówimy konkretnie o aukcjach, istnieje kilka rodzajów:

bez otwartych transakcji SENZA INCANTO. W takim przypadku uczestnicy aukcji zostawiają oferty kupna w zaklejonej kopercie w Kancelarii Sądu.

Oraz aukcja otwarta CON INCANTO. W takim przypadku propozycje składane są bezpośrednio na rozprawie przed sądem lub w miejscu, w którym odbywa się licytacja.

To jest duży obraz. I na koniec kilka wskazówek dotyczących udziału w aukcjach.

Musisz udać się do sądu, do wydziału „konfiskaty i sprzedaży nieruchomości” lub do wydziału „upadłości”, aby uzyskać jak najwięcej informacji o sprzedaży, w której zamierzasz uczestniczyć.

Dlaczego nieruchomość jest wystawiona na sprzedaż, nie zaszkodzi poznać przyczyny i historię lokalu. Jednym z powodów może być np. obecność najemców mieszkających w mieszkaniu bez podstawy prawnej, którzy nie chcą go opuścić lub obecność najemców z podpisaną umową najmu: w przypadku braku naruszeń umowy najemcy, do mieszkania można wprowadzić się dopiero po naturalnym wygaśnięciu najmu.

Jest wiele powodów. Dlatego nigdy nie działaj pochopnie. Sprawdź najpierw wszystko!