Nieruchomości w Potenza

                                                                                  

Nieruchomość na sprzedaż: domy, wille, apartamenty w Potenza

Prowincja Potenza znajduje się we włoskim regionie Basilicata. Od zachodu prowincja ma mały ujście do Morza Tyrreńskiego.
Powrót w 272 pne. NS. Potenza została zdobyta przez wojska rzymskie. Rzymianie postanowili zmienić nazwę regionu na Lucania. W XI wieku obszar ten został przyłączony do Apulii, która znajdowała się pod kontrolą Normanów. W XIII wieku prowincja przeszła pod panowanie Królestwa Neapolu. Dopiero w 1861 roku, wraz ze zjednoczeniem Włoch, Potenza ponownie stała się odrębną prowincją.

Największe zainteresowanie gości zagranicznych wiąże się ze stolicą regionu - Potenzą i jej historycznym centrum. Tutaj można podziwiać widoki i spacery Matteotti, Piazza Mario Pagano i Via Pretoria. Najlepsze kawiarnie, restauracje, cukiernie i inne sklepy znajdują się właśnie tutaj. Miasto ma bardzo starą historię, o czym świadczą różnorodne zabytki i muzea.

Zdecydowanie warto odwiedzić prefekturę, piękny i pełen wdzięku budynek, który został wzniesiony w XIX wieku. Wśród miejsc, które warto odwiedzić: teatr, który został otwarty w 1865 roku, z niesamowitą oprawą wnętrz, katedrę św. Gerarda w sercu miasta, która została zbudowana w XIII wieku.