Nieruchomości w Mesynie

Sprzedaż nieruchomości: domy, apartamenty, wille w Mesynie.

Prowincja Mesyna znajduje się na Sycylii we Włoszech. Jest najbliżej kontynentu włoskiego. Stolica regionu, Mesyna, uważana jest za jeden z najważniejszych portów na całej wyspie.
Cieśnina oddzielająca wyspę od stałego lądu weszła do legendy Odyseusza: to właśnie tutaj bohater podczas swojej niesamowitej przygody minął Scyllę i Charybdę.
Port w Mesynie to prawdziwa perełka dla całej stolicy. Teraz prawie niemożliwe jest zauważenie zniszczeń, które zostały na nią zadane podczas wielkich trzęsień ziemi, a także bombardowań II wojny światowej.
Jednym z najpopularniejszych miejsc w Mesynie jest Katedra, wzniesiona przez wybitnych rzemieślników w XII wieku. Na szczycie dzwonnicy katedry znajduje się największy zegar astronomiczny na świecie. Warto również zobaczyć fontanny prowincji, które podobnie jak w całym kraju są luksusową ozdobą każdego regionu. Najbardziej znaną fontanną jest Fontanna Oriona, która została zbudowana przez ucznia niezrównanego Michała Anioła w XVI wieku. Powszechnie uważa się, że Orion, syn Neptuna, założył Mesynę.
Znajduje się tu również największe letnisko we wschodniej Sycylii, Taormina. Oprócz ciepłego morza i czystych plaż można również odwiedzić stary grecki amfiteatr.