Ospedaletti to miasto dla aktywnych!

Miasto Ospedaletti to ekonomiczna Liguria, strome zbocza i łagodne morze!

To co uszczęśliwia miasteczko to przyjemny klimat, zachwycające krajobrazy, dogodny dojazd do miast Ligurii. Najważniejszym wydarzeniem jest jednak to, że istnieje 24-kilometrowa ścieżka rowerowa i piesza łącząca 8 gmin liguryjskich!

Dla turystów wszystkie hotele są w większości trzygwiazdkowe, niepełne luksusu i przepychu, ukryte w cieniu licznych zarośli i położone na skarpie.

W samym Ospedaletti można natknąć się na gaj pomarańczowy, w którym wiszą i leżą pomarańczowe owoce, pozornie ogromne, pachnące… i niejadalne. Zjadają je tylko Rosjanie, jak mi powiedziano)

Rośnie wszystko, co kiedykolwiek zostało sprowadzone i zakorzenione, różne odcienie zieleni i kwiatów łączą się w żywiołowy koktajl. Nie bez powodu San Remo uważane jest za stolicę riwiery kwiatowej, a Ospedaletti nie jest daleko. To niesamowite, jak na niewielkiej powierzchni rosną zupełnie inne drzewa i krzewy, od palm po iglaki, cyprysy, drzewa eukaliptusowe i dobrze osadzone kaktusy.

Ospedaletti nie zawiedzie aktywnych mieszkańców i gości. W określonych godzinach w Ospedaletti kursuje autobus, którym za około 2 euro można dojechać do granicy z Francją, do Ventimiglia, Dolceacqua, do San Remo i innych osiedli.

Najwspanialszą i najbardziej ekscytującą rzeczą w Ospedaletti jest 24-kilometrowa ścieżka rowerowa. Wypożyczalnie rowerów znajdują się na każdym kroku i są otwarte nawet w weekendy. Z Ospedaletti droga zaczyna się do San Lorenzo al Mare i przechodzi przez San Remo. Nie wchodzi w strome góry, więc na niektórych odcinkach droga jest dość wygodna. Droga przechodzi przez kilka tuneli, a najbliższy to 1,75 km tunel dla pieszych i rowerzystów w Capo Nero. Fajny!

Przyjedź do Ospedaletti - nawet jeśli znudzi Ci się morze, wciąż jest coś do zrobienia!