10 ciekawych faktów o Włoszech, o których nie wiedziałeś, ale zgadłem!))))

Słowo Włochy, zgodnie z jedną z hipotez, pochodzi od podobnego słowa „inalia” i jest tłumaczone jako „kraina cielęcia”. Kto wie dlaczego?

Włosi nie krzyczą ani nie przeklinają, mówią tak emocjonalnie. Sami Włosi żartują: „Jeśli Włoch jest związany za plecami, nie będzie mógł mówić” To na pewno!)))

Cała notacja muzyczna jest napisana po włosku: Allegro, Adagio... Fortepian po włosku brzmi jak "pianoforte". Te. przeciwnie, słowa są przearanżowane. Instrument został wynaleziony przez włoskiego mistrza instrumentalisty Borolomeo Cristofori w 1709 roku.

Włochy to jeden z pięciu najbardziej turystycznych krajów świata, mam nadzieję, że ta ocena utrzyma się nawet po pandemii, kiedy granice się otworzą. Każdy marzy o zobaczeniu wulkanów Wezuwiusza i wiecznie oddychającej Etny. Nawiasem mówiąc, Włochy mają największą liczbę wulkanów w całej Europie. To, że tak powiem, wieczna adrenalina i ładunek wigoru dla Włoch: czy te piękne wulkany się obudzą, czy nie.

Wszystkie włoskie słowa kończą się samogłoską, jak większość włoskich nazwisk. Nazwiska często zależą od regionu. Na przykład większość nazwisk Włochów z północy kończy się na „i”, a południowych na „o”, czy zauważyłeś taki fakt? Chociaż w ciągu ostatnich dziesięcioleci wiele się zmieniło.

Makaron z sosem pomidorowym to najpopularniejsza potrawa wśród Włochów. Ciekawostka: do początku XVII wieku we Włoszech nikt nie jadł makaronu z sosem pomidorowym. Wcześniej woleli jeść go z miodem lub cukrem. Wiedziałeś o tym?

Język, który jest uważany za oficjalny we Włoszech, jest w rzeczywistości dialektem florenckim. Stał się powszechny po napisaniu „Boskiej komedii” Dantego

Na początku Lamborghini było najbardziej znane jako firma produkująca ciągniki.

Mundur dla policji został zaprojektowany i uszyty przez dom mody Armani i wspomagany przez dom Prada. Nie jest jasne, w jaki sposób podzielili się obowiązkami.

Każda wieś czy miasto ma swojego patrona. Uważa się, że im dalej na południe regionu, tym bardziej przyjaźnie nastawieni są tam mieszkańcy i tym częściej mężczyźni szczerze się całują, gdy się spotykają i żegnają)))

Jak ci się podobają te fakty? Kto o tym wiedział lub się domyślał?