Sprzedaż nieruchomości we Włoszech w drodze licytacji.

Cechy aukcji nieruchomości we Włoszech.

Licytacje nieruchomości we Włoszech to doskonały sposób na zakup nieruchomości lub ruchomości po niższej cenie, z pełną gwarancją braku długów na przedmiocie zakupu.

Konsekwencje kryzysu gospodarczego nadal dotykają właścicieli różnych nieruchomości, a niektórzy nie spłacają na czas swoich długów wobec państwa lub banków, więc nieruchomość musi zostać oddana, aby spłacić dług. Dlatego kwota zapłacona przez nowego nabywcę za dany przedmiot spłaci sam dług, który spowodował sprzedaż, więc nowy właściciel nie będzie musiał liczyć się z tym, że będzie musiał dopłacać.

Aukcja sądowa odbywa się dziś na bardziej lojalnych dla kupującego warunkach. O ile wcześniej nie można było zajrzeć do wnętrza obiektu, a kupując można było polegać tylko na opinii eksperta, dziś sytuacja się zmieniła – teraz obiekt można dokładnie obejrzeć.

Aukcja zaostrzyła jej pozytywne aspekty w zakresie przyspieszenia nabywania nieruchomości. Teraz możesz kupić dowolny przedmiot z aukcji w szybszym trybie niż w porównaniu ze zwykłym procesem kupna i sprzedaży, a sam przedmiot może kosztować znacznie mniej niż kupując go za pośrednictwem agencji. Od drugiej opcji zakupiona nieruchomość we Włoszech będzie kosztować znacznie więcej. Korzyści z nabycia nieruchomości w drodze licytacji sądowej.

Przed wystawieniem przedmiotu na sprzedaż, sędzia dokładnie sprawdza wszystkie dokumenty i propozycje od tych, którzy chcą kupić tę nieruchomość. Sprzedawany przedmiot jest sprzedawany całkowicie czysty od wszelkich obciążeń i długów, co oznacza, że nowy właściciel nie jest odpowiedzialny za płacenie starych, niezapłaconych podatków. Jeśli przedmiot jest kupowany na aukcji sądowej, kupujący jest całkowicie chroniony przed oszustwami, a wszystkie prawa są gwarantowane i chronione przez włoskie prawo.

Baza obiektów jest aktualizowana codziennie, więc nie przekonasz się, że obiekt Ci się podoba, ale został już sprzedany.

Aby uzyskać prawo do udziału w licytacji, wystarczy wpłacić do sądu 10% pierwotnego kosztu przedmiotu. A już resztę kwoty można przelać w terminie ustalonym przez sąd, który może rozciągnąć się do 3 miesięcy.

Ponad 45 000 obiektów rocznie trafia na licytację sądową, a wśród tej obfitości trudno nie znaleźć czegoś odpowiedniego.

W porównaniu do ceny rynkowej na aukcji można kupić to samo, ale taniej o 30-50%. Na aukcji można kupić zarówno nowe mieszkania we Włoszech, jak i drugorzędne lub niewykończone, ale po cenie niższej niż na rynku.

Przed rozpoczęciem aukcji obiekt można dokładnie zbadać, zarówno samodzielnie, jak i z Twoimi ekspertami. Koszt podatków i opłat wyniesie od 4 do 20% wartości nieruchomości, będzie to zależało od szeregu czynników ustalonych w sądzie. Nawet po zapłaceniu wszystkich podatków, opłat i kwoty kosztu obiektu wszystkie koszty będą znacznie niższe niż w przypadku zakupu tego obiektu nie na aukcji, ale w agencji.

Jednocześnie ze względu na skutki kryzysu podaż przewyższa popyt, co oznacza, że ceny nieruchomości są naprawdę niskie. Co więcej, za każdym razem, gdy przedmiot nie przejdzie aukcji, jego wartość spada o około 25% za każdym razem, gdy przejdzie. A to sprawia, że można kupić ten przedmiot nie z rabatem 50%, a nawet 70%.

Kupowanie nieruchomości na licytacjach jest opłacalne nie tylko dlatego, że jest tanie i gwarantowana ochrona przed oszustwami, ale także dlatego, że posiadanie własnej nieruchomości we Włoszech przyspiesza proces uzyskiwania pozwolenia na pobyt lub umożliwia rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Zapewniamy pełen pakiet usług przy zakupie nieruchomości z aukcji we Włoszech.