Jaka jest najpopularniejsza rzecz, o której ciągle mówią Włosi?

Oczywiście o cappuccino! Czy wiesz, że cappuccino nie można zamówić po południu, czyli wieczór? Czemu? Opowiadam dla turystów i gości! We Włoszech cappuccino to poranny napój, uzupełniony pysznym przysmakiem, takim jak croissant.

Nie popełnij błędu - wyśmiejesz się, jeśli zamówisz cappuccino z talerzem makaronu

Tak, po prostu zostaniesz wyprowadzony z restauracji pod białymi rękami))) To oczywiście żart, bo Włochy to najbardziej przyjazny i inteligentny kraj! Ale każdy gość kawiarni spróbuje wyjaśnić, że robisz głupotę!)))

Ale pod koniec pysznego lunchu dopuszcza się filiżankę „normalnej” kawy - espresso

Co jeszcze wydaje się Włochom dziwne?

Po rosyjsku - sałatka na początek posiłku! Szczerze mówiąc, długo nie mogłem znieść tej niewypowiedzianej zasady, ale fakt pozostaje faktem: we Włoszech sałatkę je się wyłącznie jako drugie danie jako dodatek. Jeśli zamówiłeś sałatkę i makaron, najpierw przyniosą ci makaron, a dopiero potem tylko sałatkę.

Kolejna moja obserwacja. Włosi nigdy nie popijają jedzenia sokiem ani kompotem)). W Rosji zwyczajowo pije się jedzenie ze wszystkim, co się leje. We Włoszech do obiadu zamawiają wodę, wino, piwo, colę i bez napojów spirytusowych! Każdy mocny alkohol tylko po obiedzie lub kolacji jako środek trawienny, czyli poprawiający trawienie. W południowych Włoszech limoncello jest często używane po południu. Czy próbowałeś limoncello?

Możesz przestrzegać zasad jedzenia lub nie, ale my jesteśmy we Włoszech, albo we Włoszech będziesz, więc żyjmy jak Włosi) i nie będziemy pić kawy do pizzy mlecznej.

Osobiście tego nie robię, prawda?