Cechy włoskich domów

Co może Cię zaskoczyć we Włoszech? To oczywiście różnorodność zabudowy mieszkalnej w różnych regionach i prowincjach kraju. Jeśli chodzi o architekturę, styl budynków zmienia się z północy na południe Włoch, z jednego regionu do drugiego. Na przykład budynki w regionie Lombardia są zupełnie inne niż domy w Apulii. Ta różnorodność cieszy oko przechodnia i turysty.

Każdy turysta dostrzeże jeszcze jedną charakterystyczną rzadkość we Włoszech, zwłaszcza na południu kraju - są to niezwykle wąskie domy o dziwnej architekturze, ściśle do siebie przyciśnięte. Takie budynki są typowe dla starych części miasta.

Ale w rejonie Sassi di Matera w grubości darni zachowały się domy jaskiniowe.

Każdy, kto przyjeżdża do Włoch, od razu zauważa i zwraca uwagę na małe okna domów. Tak, z powodu niewystarczającego światła w pomieszczeniu jest ciemno, ale także chłodno podczas gorących miesięcy. Okna są nie tylko małe, ale również w dzień zamykane są specjalnymi okiennicami. Te okiennice nazywają się tutaj Persami. Na każdym oknie zawsze są donice z pelargoniami, dzięki czemu dom staje się elegancki i przyjazny