Chodźmy do muzeum lalek!

Nie boisz się muzeów lalek? Tutaj pokazana jest kolekcja lalek)))

I jakoś czuję się nieswojo. Wygląda na to, że zaraz ożyją i zaczną tańczyć wokół ciebie!))) Muzeum, o którym chcę opowiedzieć więcej małym dziewczynkom i już dorosłym.

Niedaleko Mediolanu, w zamku Bolrromeo, znajduje się ciekawe muzeum lalek rodziny księżniczek Bona Borromeo Arese. Aż 12 pokoi zamku oddano na tysiąc lalek w luksusowych strojach z ładnymi i niezbyt ładnymi buziami. Jest to głównie prywatna kolekcja rodziny. Lalki kupowano na targach antyków we Włoszech, Francji, Niemczech. Inni podarowali muzeum. Ekspozycja ułożona jest w porządku chronologicznym, co pozwala prześledzić ewolucję lalek.

Lalki woskowe nie zrobiły na mnie zbyt przyjemnego wrażenia. Niektóre z nich można łatwo sfilmować w horrorach!)) Reszta cieszy się bogactwem strojów, umiejętnym haftem. Gabloty prezentują marzenie każdej dziewczyny - zestawy naczyń, mebli i strojów. Kolekcja muzeum uznawana jest za jedną z największych w Europie i zasługuje na uwagę.

Oprócz muzeum w twierdzy znajdują się inne sale, kolekcja fajansu. Tutaj nawet 3 godziny to za mało, żeby zobaczyć wszystko!)))