Analiza wartości nieruchomości w Mediolanie

W Mediolanie wzrosty cen obserwowane w ostatnich latach spadły w pierwszym kwartale 2020 roku. Według otwartych źródeł ceny odnotowane między pierwszym kwartałem 2019 r. a tym samym okresem 2020 r. wykazały zmianę o 7% i -12% w porównaniu z pierwszymi trzema miesiącami 2020 i 2021 r.

Okres pandemii negatywnie wpływa na koszty mieszkania w stolicy Kampanii. Jednak zainteresowanie Mediolanem pozostaje wysokie ze strony inwestorów międzynarodowych, zwłaszcza w bardziej peryferyjnych lub centralnych obszarach, gdzie ceny również gwałtownie wzrosły.

Jeśli chodzi o dynamikę, to nie ma znaczących zmian w stosunku do I kwartału 2020 r.: w 29% dzielnic wzrost wzrósł, w 36% spadł, a w 22% niezmieniona pozostała wymagana wielkość.

Odnotowano jednak niewielki wzrost zainteresowania mniejszą powierzchnią mieszkalną, prawdopodobnie z powodu nowych potrzeb mieszkaniowych wynikających z pandemii (wybór mieszkania do zamieszkania w pojedynkę zamiast dzielenia się).

Jeśli chodzi o względny popyt (wskaźnik podsumowujący wzrost popytu w stosunku do podaży w każdym włoskim obszarze geograficznym, istnieje duże zainteresowanie peryferyjnymi obszarami Mediolanu, być może uzasadnione poszukiwaniem dużych obszarów w przystępnych cenach.

5 najbardziej poszukiwanych obszarów wynajmu domu to w rzeczywistości: Lodovico il Moro, Lambrate, Gorla, Quarto Oggiaro-Euromilano, Rogoredo Santa Giulia.

Wręcz przeciwnie, wśród najmniej pożądanych obszarów znajdują się obszary centralne: Vittorio Emanuele Augusto, Ariosto Magenta, Brera Montenapoleone, Mercalli Quadronno, Vetra Missori.