Mieszkania na sprzedaż w Villefranche-sur-Mer

Apartamenty w Villefranche-sur-Mer. Pomimo tego, że miasteczko to jest bardzo znane wśród licznych turystów, którzy mają swoje prywatne samoloty, często odpoczywają tu ci, którzy lubią autostop. Dlatego miasto oferuje nieruchomości w różnych cenach, gdzie całkiem możliwe jest wynajęcie lub zakup mieszkania w Villefranche-sur-Mer.

Samo miasto położone jest w bardzo sprzyjającym środowisku, gdzie klimat jest zaskakująco ciepły, łagodny, nie ma porywistych wiatrów północnych, co pozwoliło zakorzenić się tu najdelikatniejszym roślinom, które nie lubią mrozu, a nawet zimna. Miasto zajmuje również naturalny przylądek, który dziś jest chroniony przez samo państwo. Na jego terenie posadzone są parki, a ścieżki są wyasfaltowane i bardzo wygodne do spacerów. Ciekawa jest również historia tego miasta. Tak więc została założona w odległym XIII wieku naszej ery przez Karola Andegaweńskiego, który miał na swój rachunek własne plany. Planował przekształcić te miejsca w duży port rybacki i handlowy. Ale los miasta był inny. Miał oczywiście do czynienia z morzem, ale bardziej z bitwami morskimi, bo miasto musiało bronić się przed atakami piratów, a nawet sąsiadów. W tym celu trzeba było wybudować duży port i twierdze, podczas gdy twierdze są nadal doskonale zachowane, w jednej z nich znajduje się nawet ratusz.

Z biegiem lat miasto straciło swoje znaczenie obronne, gdy w Nicei wybudowano własny port, a następnie na ogół przekazano go w dzierżawę flocie rosyjskiej, a następnie amerykańskiej. Dziś miasto należy do Francji iz powodzeniem rozwija się jako kurort turystyczny na Lazurowym Wybrzeżu.

Nie tylko lokalne piękno jest dziś tak popularne, ale także nieruchomości na Riwierze Francuskiej są warte obejrzenia. Jest kupowany w nieruchomości lub wynajmowany na czas wakacji. Tak więc dość często turyści poszukują mieszkań jednopokojowych, dwupokojowych lub trzypokojowych na długi lub krótki okres.