Włochy: nieruchomości przyszłości, co to będzie?

Pandemia pokazała, że poziom dochodów ludności na całym świecie spadł, a popyt i zapotrzebowanie na tańsze mieszkania wzrosły. Ale nie śnij, że deweloperzy znacznie obniżą ceny. Ale możesz przeanalizować rynek wtórny i na pewno znajdziesz tam oferty dumpingowe.

Jak pokazuje praktyka, budowa nieruchomości i tak będzie kontynuowana, tylko przy zmniejszonych obrotach. Dlatego pojawią się propozycje elitarnych mieszkań i bardziej ekonomicznych opcji. W przyszłości należy spodziewać się budowy taniego zasobu mieszkaniowego: o surowym wykończeniu, mniejszych skwerach z minimalną infrastrukturą.

Ale jasne jest, że poziom i procent budowy droższych i budżetowych nieruchomości w różnych regionach Włoch nie jest taki sam. Wpływają na to koszty życia w regionie, poziom dochodów ludności. Tam, gdzie spieszą się ludzie o wyższym poziomie dochodów, budowa nieruchomości budżetowych nie jest opłacalna. I odwrotnie, tam, gdzie mieszka klasa średnia, budowa elitarnych mieszkań nie jest do końca odpowiednia.

Podczas pandemii ludzie zaczęli myśleć o zdalnym sterowaniu swoim domem. „Inteligentny dom” to już nie kicz, ale konieczność! Zarządzanie domem oddalonym o tysiąc kilometrów jest wygodne i konieczne, gdy granice są zamknięte i istnieją czerwone i pomarańczowe strefy.

A także, w związku z rozwojem technologii w budownictwie, deweloperzy są zainteresowani obniżeniem kosztów dla kupującego. W wielu budowanych obiektach przewidziano zautomatyzowany system rejestracji, specjalne systemy do dezynfekcji przestrzeni i wiele innych.

Grunty we Włoszech są drogie, więc istnieje zapotrzebowanie na budownictwo, gdzie dozwolone są wieżowce, z rozwiniętą infrastrukturą, proporcjonalnie do wzrostu populacji. W związku z tym pojawi się zapotrzebowanie na domy wolnostojące z własną działką, basenem i przestrzenią osobową.

To są moje ogólne poglądy na rynek nieruchomości w teraźniejszości i trochę wyprzedzania siebie. Wszystko płynie. Wszystko się zmienia, miejmy nadzieję, że na lepsze. Jesteśmy optymistami!