Liguria Włoska - region portowy

DUŻĄ CZĘŚĆ WŁOSKIEJ LIGURII JEST PARZYSKOWANY TEREN, poprzecinany dolinami opadającymi w dół do wąskiego pasa wybrzeża.

Część regionu zajęta przez pogórze jest jałowa i praktycznie pozbawiona roślinności. Samotne wille i małe wioski można znaleźć w całej Ligurii. Największym miastem, portem i jednocześnie stolicą regionu jest Genua.

Klimat w regionie jest bardzo łagodny. Przyjemna morska bryza sprawia, że lata są chłodniejsze niż w innych częściach kraju, a zimy rzadko są mroźne dzięki ochronie pasma górskiego Alp. Klimat ten jest idealny do wzrostu sosen, oliwek, palm, wawrzynów i podobnych wiecznie zielonych drzew.

Pomimo tego, że Liguria jest regionem górzystym, to nie mieszkają tu górale, ale żeglarze i kupcy.

Warto zauważyć, że około połowa całej populacji regionu mieszka w samej Genui.

Genua to portowe miasto Włoch, tutaj można bez końca podziwiać statki, które opuściły swoje końce u wybrzeży miasta. A także Genua ma największe akwarium nie tylko we Włoszech, ale w Europie! Jeszcze tam nie byłeś? Pamiętaj, aby zaplanować! Będzie ciekawie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych!

Nie będzie tu trudno kupić nieruchomość, zarówno z widokiem na morze, jak i w góry.

W regionie bardzo rozwinięta jest turystyka, ponieważ jest to jeden z najbardziej dochodowych sposobów zarabiania pieniędzy. Łagodny klimat i zamieszki zielonej roślinności przyciągają gości z całej Europy do wypoczynku na plaży i spacerów w cieniu oliwek.

Infrastruktura jest dobrze rozwinięta, wiele modnych hoteli i restauracji jest gotowych na przyjęcie gości.

W Ligurii warto odwiedzić katedrę San Lorenzo, Piazza Ferrari, Palazzo Reale i San Giorgio.

Jeśli jesteś we Włoszech, sprawdź Ligurię!