Koszt mieszkania w regionach Włoch: Veneto, Lazio, Abruzzo i Puglia

Veneto to stolica Wenecji

Wiesz, że Veneto to jeden z najbogatszych i najpopularniejszych regionów we Włoszech, gdzie gromadzą się nie tylko turyści. Wielu Włochów i obcokrajowców marzy o zakupie nieruchomości w tym regionie. Popyt zawsze przewyższa podaż i pozostaje stale wysoki! Średnie ceny nieruchomości zaczynają się od 2500 € za mkw. m.

W Weronie, z jej oszałamiającą architekturą, którą przyjeżdżają ludzie z całego świata, życie stało się prestiżowe. Ponadto region Werony ma status Światowego Dziedzictwa UNESCO. Może się to wydawać dziwne, ale ceny nieruchomości nie spadają tu poza skalę i są utrzymywane w tych samych granicach cenowych.

Chciałem również zauważyć: w regionie Veneto nieruchomości nad brzegiem jeziora Garda kosztują ponad 2500 euro za metr kwadratowy. m. Prowincja Belluno na północy Veneto jest droga. Tam cena zaczyna się od 3000 euro za metr kwadratowy. m.

Lazio i miasto pokoju Rzym

Oczywiste jest, że nieruchomości w Rzymie są jednymi z najdroższych we Włoszech. Jeśli myślisz o samym centrum miasta, przygotuj się na wydatek z 8400 euro za metr kwadratowy. metr. Ale jeśli szukasz mieszkania trochę dalej od szlaków turystycznych, to być może znajdziesz mieszkanie za 270 000 euro. Jednocześnie prawie wszystkie oferty miasta odnoszą się do rynku wtórnego, w Rzymie prawie nie ma nowych budynków.

Jeśli rozważasz opcje na wille lub prywatne domy, to istnieje opcja zakupu w lepszej cenie niż w promowanej Toskanii. Tutaj cena zaczyna się od 2200 euro za metr kwadratowy. m.

Stolica Abruzji L'Aquile

Region Abruzzo położony jest w centrum Włoch, górskie krajobrazy i dzika przyroda sąsiadują z nadmorskimi kurortami.

Abruzzo to idealna opcja dla tych, którzy marzą o zamieszkaniu w pobliżu Rzymu, ale jednocześnie nie przepłacaniu za mieszkanie. Region jest popularny wśród ośrodków narciarskich. Ceny nieruchomości w tym regionie są bardzo przystępne, średnio od 1000 euro za mkw. m., aw stolicy regionu w granicach 2000 euro za mkw. Nadmorskie miasta Pescara, Alba Adriatica, Pineto, Sulmona są poszukiwane wśród obcokrajowców, którzy chcą kupić mieszkania w tym regionie.

Apulia jest stolicą Bari

Region ten położony jest na „pięcie” półwyspu i przyciąga znane kurorty morskie. Apulia jest obmywana prawie ze wszystkich stron: Adriatyku i Morza Jońskiego i ma najdłuższą linię brzegową wśród regionów Włoch.

Gdzie kupić domy w Apulii? Najpopularniejsze miasta to Bari, Lecce, Alberobello, Ostuni, Salento. W centrum Bari nieruchomość będzie kosztować około 4500 euro za mkw. m, aw okolicach - od 2500 euro. Na terenach wiejskich regionu można znaleźć oferty w cenach od 1000 za mkw. m.