Kup nieruchomość w Arenzano

Arenzano - jedno z małych włoskich miasteczek nadmorskich, które znajduje się w Ligurii na północno-zachodnim wybrzeżu kraju. Na zachodniej Riwierze Arenzano jest słusznie nazywane jednym z najstarszych kurortów. Być może właśnie dlatego, że pomimo aktywnego rozwoju infrastruktury, ciągłej poprawy terenów wypoczynkowych we Włoszech, Arenzano udaje się zachować prowincjonalną lekkość, prawdziwy komfort, charakterystyczny dla starożytnych Włoch.

Dziś nieruchomości w Arenzano cieszą się wystarczającym zainteresowaniem nie tylko Rosjan. Wielu Europejczyków marzy o możliwości nabycia domu lub mieszkania w tym wiecznie zielonym, pachnącym mieście, które miejscowi nazywają „Kwiatową Riwierą”. Nawiasem mówiąc, Arenzano stało się centrum turystycznym stosunkowo niedawno. Tutejsi tubylcy całe swoje życie poświęcili rozwojowi rolnictwa i żeglugi. Dworzec kolejowy w mieście powstał w XVIII wieku. Właściwie to wtedy zaczęli tu odwiedzać turyści, co położyło podwaliny pod aktywny rozwój obszaru uzdrowiskowego. Dziś mieszkańcy czerpią główne dochody z turystów. Nawiasem mówiąc, to kolejny powód do kupowania nieruchomości na wybrzeżu Ligurii. Przecież we Włoszech możesz zamieszkać tylko na kilka miesięcy w roku, a pod twoją nieobecność powierzyć wynajem pośrednikom.

Arenzano jest po prostu stworzone do aktywności na świeżym powietrzu. Wielu przyjeżdża do tego miasta na nurkowanie. Podwodny świat jest tu zbyt bogaty! Często na wybrzeżu znajdują się również kajakarze i miłośnicy żeglarstwa – tutejszy klimat sprzyja bardzo rozrywkowej jeździe na nartach. Miasto jest bogate w zabytki. Jeśli nabędziesz tutaj własną posiadłość, będziesz miał mnóstwo czasu, aby udać się do XVII-wiecznej Katedry Dzieciątka Jezus w Pradze, odwiedzić barokowy kościół Świętych Nazariusza i Kelsiusa, Kościół Zwiastowania, który znajduje się w sercu gaju oliwnego. W centrum Arenzano znajduje się prawdziwy stary zamek, który dziś mieści się w lokalnej administracji miasta. Jest też park miejski i nadmorski bulwar, po którym tak przyjemnie spacerować wieczorem.

Fani aktywności na świeżym powietrzu z pewnością ucieszą się z możliwości odwiedzenia jasnych włoskich klubów nocnych, spędzenia czasu w restauracji, odwiedzenia prawdziwej dyskoteki na plaży i nie tylko!