Kup nieruchomość w Finale Ligure

Na najczystszym liguryjskim wybrzeżu Włoch, z dala od zgiełku wielkich miast, znajduje się mała miejscowość wypoczynkowa Finale Ligure. Sami mieszkańcy nazywają to Il Centro del Mondo – Centrum tego Świata. Nie ma tłumów turystów, hałaśliwych kupców i korków. Ale jest tu wszystko, aby czuć się szczęśliwym - ciepłe morze, łagodne słońce, oszałamiające piękno gór, świeże morskie powietrze i błękitne niebo. Ale co najważniejsze, Finale Ligure daje swoim mieszkańcom poczucie bajki – otoczeni są prawdziwym starożytnym miastem, gdzie drogi biegną wstęgami do antycznych jaskiń, a blanki fortec i zamków wspinają się po malowniczych zboczach.

Finale Ligure można porównać do prawdziwego skansenu, w którym zachowały się eksponaty z historii ostatnich 3000 lat. Założone przez starożytnych Celtów miasto przechowuje pamięć o starożytności, panowaniu rzymskim, średniowieczu, renesansie... Wąskie uliczki Finale Ligure schodzą jak labirynty do wybrzeża, wędrówka po nich to przyjemność.

W starym centrum można wypić cappuccino w jednej z wielu kawiarni i podziwiać widok na klasztor Dominikanów lub zobaczyć pięknie zachowane stare kościoły i bazyliki. Wiele górskich ścieżek zaprasza na spacer do ruin zamków czy pradawnych grot druidów, gdzie wydaje się, że wciąż słychać tajemniczy szept. Miejscowi są dumni ze swojego miasta, starannie zachowując atmosferę spokoju i tajemniczości swoistą. do niego.

Nic dziwnego, że ceny mieszkań w tak małej starówce są wyższe niż w dużych ośrodkach, gdzie jest więcej możliwości budowy nowych terenów. Budowa nowych domów w tak starannie chronionym regionie jak Liguria odbywa się wyłącznie w strefach przemysłowych położonych w pobliżu morza lub w głębi lądu, na wzgórzach dominujących na wybrzeżu. W każdym razie rynek nieruchomości w tak zróżnicowanym regionie jak Włochy jest dość bogaty w opcje. Możesz wybrać odpowiednie mieszkanie, w oparciu o potrzeby kupującego, nawet na starym mieście. Niedawno w Finale Ligure przebudowano dwie duże strefy przemysłowe, a zamiast nich pojawią się porządne osiedla mieszkaniowe. Podobna przemiana zachodzi w starych hotelach i sanatoriach. Kupując nieruchomość w Finale Ligure możesz być pewien, że nie tylko dokonujesz opłacalnej inwestycji, ale także otrzymujesz wspaniały dom z bajkowym widokiem.