Lokalizacja: Savona

Wynajmij willę, dom w Savonie | Wynajmij willę, dom krótkoterminowy w Ligurii

Wynajęcie willi lub domu w Savonie sprawi, że Twoje wakacje będą komfortowe i relaksujące.

Savona to największe miasto na całym terytorium Ligurii, zajmuje powierzchnię 65 kilometrów kwadratowych. Znajduje się 40 kilometrów na zachód od Genui. Jest to ważne, ponieważ na tych obszarach międzynarodowe lotnisko znajduje się tylko w Genui, dlatego wielu turystów preferuje Savona. Znajduje się tu największy port Morza Śródziemnego, miasto jest jednocześnie centrum prowincji o tej samej nazwie - Savona.

Jest bardzo interesujący ze względu na swoją historię i różne miejsca, w których można zobaczyć zabytki artystyczne i architektoniczne. Dziś w tym mieście mieszka na stałe około 60 tysięcy osób, ale od początku wiosny do późnej jesieni Savona jest przytłoczona turystami z całego świata. Co zatem czyni te regiony atrakcyjnymi turystycznie?

Przyciąga tu sama historia miasta. Archeolodzy twierdzą, że dawno temu, w połowie epoki brązu, istniała osada o nazwie Savo. Szczególną rolę odegrali Kartagińczycy, którzy ufortyfikowali to miasto, aby chronić je przed podbojem rzymskim. Ale ci ostatni jednak osiągnęli swój cel i zdobyli miasto, po czym przez dość długi czas trwała rywalizacja między Genuą a Savoną o tytuł głównego portu Ligurii.

Ponieważ miasto jest duże, jest tu wiele atrakcji, ale pierwszym krokiem jest wejście na wysoką wieżę o nazwie Pankaldo. To lokalny Big Ben – wysoka wieża zegarowa. Nazwano go tak na pamiątkę słynnego nawigatora - Leonarda Pankaldo, sternika, który podróżował ze słynnym Magellanem. Ta wieża jest również nazywana „strażnikiem”, co oznacza „strażnik”. Został wzniesiony około XIV wieku, ale nie zachował się w swojej pierwotnej formie, gdyż był wielokrotnie przebudowywany.

Dziś to miasto odwiedza wielu turystów, w tym nasi rodacy. Pomimo dużej liczby hoteli i hoteli, wiele osób woli wynająć willę lub dom w Savonie. Ta opcja jest nie tylko najwygodniejsza, ale też często kosztuje mniej niż pokój hotelowy.

Liguria ma wystarczająco dużo mieszkań na wynajem, więc niezależnie od tego, czy interesuje Cię krótkoterminowa willa w Bordighera, czy jakakolwiek inna nieruchomość w Savonie, otrzymasz wiele opcji, z których zdecydowanie powinieneś wybrać tę, która Ci odpowiada. Jednocześnie wynajęcie willi lub domu w Savonie może być naprawdę tanie, zwłaszcza jeśli łączną kwotę dzielimy między grupę odwiedzających.