Nieruchomość w Molise

Ten obszar Molise jest w większości górzysty i podgórski. Nawet na równinach często można znaleźć obszary skaliste. W całym regionie często można zobaczyć przepiękne dwory i wille ogrodzone szerokimi kamiennymi murami. Kamień użyty do budowy został stąd zabrany przez miejscowych rolników. W Molise praktycznie nie ma dużych miast. Na szczytach pogórza znajdują się małe wioski. Im bliżej brzegu morza, tym więcej ludzi możesz spotkać.

W regionie panuje klimat kontynentalny: lata są gorące i parne, a zimy mroźne. Na obszarach górskich regularnie występują obfite opady śniegu. W lecie opady są bardzo rzadkie. Na wybrzeżu Morza Adriatyckiego klimat staje się znacznie łagodniejszy.

Miejscowi uwielbiają mieszkać w małych miasteczkach i wsiach. Samotne osiedla są bardzo rzadkie. Ostatnio Campobasso, stolica regionu, staje się coraz bardziej, populacja wynosi około 50 tysięcy osób. Rynek nieruchomości zaczyna się coraz lepiej rozwijać, co pozwala na zakup przestronnych i komfortowych mieszkań w przystępnych cenach.

Molise słynie ze swojej historii, a raczej wydarzeń, które tu miały miejsce. Region zmienił wielu właścicieli: od starożytnych Rzymian po Samnitów, Longobardów, Saracenów, Bizantyjczyków i Fryderyka II. Za panowania tego władcy region otrzymał swoją nazwę.

Za największe przedsiębiorstwo w regionie uważa się zakład produkujący silniki do pojazdów FIAT. W Anogon jest fabryka koralowców. Dużą popularnością cieszą się również noże, a także wyroby koronkowe firmy Tombolo.

Oprócz pięknych krajobrazów, zarówno górskich, jak i morskich, Molise słynie z wykopalisk archeologicznych w Larino, Altila i Pietrabbondante. Możesz odwiedzić region w okolicy Emmanuela II, kościoły św Barthhalamus i George.