Ile kosztuje życie we Włoszech? Obliczamy budżet: za co płacimy

Co przyciąga miliony ludzi do Włoch? To krajobrazy, łagodne morze z niezapomnianymi zachodami słońca, górskie szczyty i średniowieczne uliczki miast. Pyszna kuchnia, pozytywna, którą daje kraj.

Dla turystów ten kraj to jedno nieprzerwane wakacje. A jak żyją Włosi, jakie są wydatki budżetu zwykłego obywatela Włoch? Przejrzyjmy ceny bez wchodzenia do kieszeni spodni)))

Codzienne koszty chleba - ceny żywności.

Jak pisałem wcześniej, dla Włocha najbardziej ulubionym tematem komunikacji jest jedzenie i ceny. Sklepów we Włoszech jest bardzo dużo, tutaj, podobnie jak w wielu krajach świata, mieszkańców karmią wszechobecne sieci spożywcze: Auchan, Metro, Tosano, COOP i wiele innych. Ich ceny są tańsze niż na rynku, ale pod względem świeżości i użyteczności bez wątpienia są gorsze. Na rynku ceny serów, owoców i innych produktów zależą od tego, jak się targujesz)))

Według statystyk przeciętna trzyosobowa rodzina wydaje na artykuły spożywcze około 150 euro tygodniowo. Ale to jest bardzo przybliżone i zależy od zamożności rodziny i ich apetytu.

Aby wypić kawę w kawiarni lub restauracji, ceny różnią się w zależności od regionu, miasta, lokalizacji w samym mieście: od 50 do 2 euro.

Jedzenie z rodziną we włoskiej kawiarni lub restauracji na czek będzie również zależało od lokalizacji i apetytu. Spread na czeku wyniesie od 20 do 150 euro.

Koszty odzieży

Oczywiste jest, że ubieranie się w Mediolanie jest droższe niż w małych markowych dyskontach w innych miastach. Zakup nowego produktu jest droższy niż podobnego produktu w centrach dyskontowych jednej marki. Ale w samych sklepach wielomarkowych te same marki są podzielone według segmentów cenowych.

Dlatego, jak mówią, wszystko jest w twojej kieszeni.