Włosi i dom: jak zmieniły się priorytety wyboru domu podczas pandemii. Część druga

Wraz z pandemią i blokadami Włosi zaczęli patrzeć na swój dom pod innym kątem. Coraz więcej Włochów zamierza wkrótce wprowadzić się do ich domu. Jakie priorytety są ważne przy wyborze domu?

Uprawianie sportu na terenie domu lub w pobliżu domu

Odsetek osób, które przekształcają swój dom w przestrzeń odpowiednią do uprawiania sportu, rośnie coraz bardziej. W ciągu ostatnich dwóch lat podwoił się odsetek osób uprawiających sport w domu. Jeśli chodzi o perspektywy na przyszłość, w tym przypadku naprzemiennie dom/siłownia wybiera 1 Włoch z 2, podczas gdy ekskluzywny trening na siłowni pozostaje niezaprzeczalny dla połowy fanów sportu.

Ogrody przydomowe: boom na mieszkania własnościowe w dużych miastach

Nie mogąc zanurzyć się w zieleni poza wielkimi miastami i zmuszeni do ograniczenia podróży, Włosi w zeszłym roku odkryli na nowo swoją pasję do zieleni, nie tylko w celach dekoracyjnych, ale również jako przydomowe ogrody. W rzeczywistości w 2 na 5 domów uprawia się obecnie warzywa, owoce lub zioła. Jeśli wcześniej ci, którzy zajmowali się głównie ogrodnictwem, mieszkali w prywatnych domach w prowincjonalnych miastach, teraz w dużych miastach panuje boom na mieszkania własnościowe.

Dom jako centrum życia Włochów

Ogólnie rzecz biorąc, dom dla Włochów nabrał nowej wartości, stając się prawdziwym centrum życia. Włosi odkryli inne, a w niektórych przypadkach nowe sposoby wykorzystania przestrzeni w domu, zwiększyli potencjał swojego domu i doświadczyli przyjemności dbania o dom. Tak więc na poziomie społecznym Włosi pokochali spędzanie więcej czasu z rodziną.

Wreszcie Włosi, pchani potrzebą wykonywania większości swoich czynności na odległość, zdali sobie sprawę, jak ważny jest dobry sygnał internetowy.

Interaktywny dom

Oprócz znaczenia i możliwości polegania na stabilnym i szybkim połączeniu internetowym, które jest w stanie zaspokoić coraz to nowe potrzeby życia na odległość, relacje między Włochami a technologią zmieniły się w ciągu ostatniego roku. Ponad połowa mieszkańców Włoch jest zadowolona z jakości Internetu, zwłaszcza że technologie nie są już postrzegane jako zbędne, a wręcz przeciwnie, jako użyteczna i dostępna usługa. Z drugiej strony, wiele pozostaje do zrobienia, aby Włosi byli pewni bezpieczeństwa zarządzania swoimi poufnymi danymi online, co jest nadal aktualne.

Dla Włochów technologia jest bardzo ważna w wielu zadaniach związanych z utrzymaniem domu. Technologia sprawia, że dom jest ogólnie bardziej komfortowy i łatwiejszy w zarządzaniu oraz bezpieczniejszy, a także pomaga uniknąć wielu wypadków domowych. Wreszcie, zdaniem Włochów, korzystanie z urządzeń technologicznych pomaga zaoszczędzić pieniądze w zarządzaniu domem.