Jakie są obowiązki pośrednika nieruchomości we Włoszech?

Dla tych, którzy kiedyś spotkali pośredników w handlu nieruchomościami w Rosji, ten artykuł będzie dla Ciebie odkryciem. We Włoszech jest inaczej!

Tutaj jeden agent może reprezentować zarówno Kupującego, jak i Sprzedającego. I musi być równie lojalny wobec obu stron!))

Tak więc zadaniem Agenta jest przeprowadzenie transakcji od początku do końca, omijanie i omijanie wszelkich przeszkód i „ukrytych pułapek”, bycie piśmiennym i zrozumienie ustawodawstwa krajowego, a także posiadanie wiedzy na temat włoskiego budownictwa mieszkaniowego.

Agent jest zobowiązany do samodzielnego przestudiowania dokumentów, pokazania ich notariuszowi i dopiero wtedy, jeśli nie ma żadnych obciążeń, zagrożeń, kontynuowania komunikacji ze stronami w sprawie przedmiotu.

Z mojej praktyki: Ja jako pośrednik na pewno podpowiem moim klientom, udzielę praktycznych porad na temat obiektu: czy warto iść dalej, czy lepiej zapomnieć o tym pokoju i oczywiście w razie potrzeby zaproponuję inne opcje.

Ważny punkt: rejestrujemy umowę w urzędzie skarbowym! To gwarancja przed dwukrotną, trzykrotną odsprzedażą nieruchomości. Zabieg możesz wykonać sam, ale Agent zrobi to profesjonalnie dla obu stron!

Zgodnie z włoskim kodeksem cywilnym praca pośrednika kończy się po podpisaniu umowy przedwstępnej, czyli przed zawarciem transakcji i przeniesieniem własności. W tym momencie włoski pośrednik ma prawo do otrzymania prowizji.

Czy uważasz, że to źle? Ale dalej nie zależy od agenta, jeśli zdecyduje się na ograniczenie na tym etapie. Ale Partia, chroniona kompetentnymi działaniami agenta, może być spokojna o przyszłe nieruchomości.

Jak pracuję? Doprowadzam transakcję do zawarcia umowy sprzedaży. Posiadam ogromną bazę wyszukiwania nieruchomości we Włoszech, Francji i Monako, mogę zaoferować każdą opcję sprzedaży nieruchomości

Często słyszę pytanie: „Co to jest umowa przedwstępna?” Opowiem o tym w następnym artykule.

Jeśli masz jakieś pytania, napisz, odpowiem!