Jaka jest różnica między pracą jako pośrednik nieruchomości we Włoszech?

Aby proces kupna i sprzedaży nieruchomości we Włoszech był przyjemnością, dobrze byłoby poznać „wewnętrzną kuchnię” życia na rynku nieruchomości. Teraz zastanówmy się, za co odpowiedzialny jest włoski pośrednik, jakie gwarancje transakcji i jak ogólnie odbywają się negocjacje i transakcja.

Zdarza się, że kupujący i sprzedający porozumieli się między sobą i zdecydowali, że nie potrzebują pośrednika. Ale w praktyce transakcja wymaga wielu niuansów, włoskiego prawa, języka (dla imigrantów). Ostatecznie proces transakcji nie przebiega zgodnie z oczekiwaniami. W przypadku awarii i strony transakcji decydują się na kontakt z certyfikowanym Agentem. I często prowadzi to do sporych wydatków osobistych do 100 000 euro (jeśli na przykład całkowita powierzchnia mieszkalna w willach ma nielegalne ściany!)

Jeden artykuł nie może opisać wszystkich pułapek transakcji we Włoszech.

Z mojego doświadczenia wynika, że nawet lokalni Włosi wolą pracować z pośrednikiem w handlu nieruchomościami, nie mówiąc już o obcokrajowcach. Poważna profesjonalna agencja ma licencję, musi być!

Licencja stanowi dodatkowe zabezpieczenie interesów stron w transakcji z włoskimi nieruchomościami. Oprócz licencji ubezpieczamy np. roszczenia karne i cywilne. Ubezpieczenie kosztuje około 1800 euro rocznie.

Certyfikowany pośrednik może zawierać umowy przedwstępne, być obecny jako urzędnik w transakcji z notariuszem, żądać i otrzymywać dokumenty dotyczące nieruchomości.

Tak, możesz robić interesy bez pośrednika - nie ma problemu. Ale lepiej kupić wymarzoną nieruchomość bez stresu !!!