Must-have do spróbowania we Włoszech

Super przydatny artykuł o tym, co najważniejsze w życiu Włochów to jedzenie! Co musisz zjeść we Włoszech: na razie porozmawiajmy o kuchni liguryjskiej.

Kuchnia włoska uważana jest za jedną z najlepszych na świecie! Nikt nie jest przeciwny takiemu stwierdzeniu?))) Ale trzeba wiedzieć, co dokładnie zamówić w lokalnych restauracjach, aby się nie zawieść lub, nie daj Boże, schudnąć!))) Chociaż zdecydowanie nie można przytyć prawdziwa poprawna kuchnia!

Trudno opisać w jednym artykule o wszystkich potrawach, będziesz musiał wracać do tego tematu raz za razem))) Będzie to zależało od poglądów i odpowiedzi na artykuł)))

Co jest moim zdaniem najsmaczniejsze w mieszkaniu we Włoszech od ponad 10 lat? Mieszkam nad morzem i dlatego jemy tu wszystko na wpół upieczone: ostrygi, ryby i słynne czerwone krewetki z Sanremova. Zapomnij na chwilę o pizzy - bardzo smaczne mięso końskie, tatar z tuńczyka i łososia mmmmm….

O makaronie ze świeżymi grzybami i sosem czosnkowym milczę! Makaron jest zawsze smaczniejszy, gdy restauracje robią go same i z sosem pesto genovese !!!

Risotto, danie ryżowe z owocami morza, często zamawiają zarówno Włosi, jak i goście tego kraju.

Czy próbowałeś ośmiornicy w różnych wariacjach, na przykład grillowanej, świeżej marynowanej lub po prostu gotowanej. Nic smaczniejszego w kuchni śródziemnomorskiej nie zostało jeszcze wynalezione, jak mówią Włosi i goście.

I bakłażan zapiekany z pomidorem, mozzarellą i parmezanem - palce oblizujesz!

Czy wiesz, że prawdziwa pizza jest gotowana na węglu drzewnym, możesz o niej opowiadać godzinami, co często robią Włosi!)))

Poszliśmy na desery. Radzę spróbować tartufo-bosko pysznej kulki lodowej z czekoladą w środku lub kruszonego granitu lodu z syropem cukrowym o różnych kolorach i smakach.

Czy powinienem pisać o tiramisu? Na pewno wszyscy znają i próbują tego przysmaku, ale prawdziwego tiramisu należy spróbować tylko we Włoszech!

Naszym lokalnym winem jest Vermentino lub Pegato (białe). Latem doskonale gasi pragnienie i pasuje do wszystkich dań rybnych. Lub możesz po prostu wypić szklankę z widokiem na morze)))

Jakie są twoje ulubione dania kuchni włoskiej? Jakie smacznego próbowałeś?