Włochy są małe, a Włosi mają najbardziej wyjątkowe zawody, z których są dumni!

Oprócz gondolierów istnieje kilkanaście innych zawodów, które śmiało można nazwać „Made in Italy”. Dziś najbardziej - najwięcej zawodów, o których niewiele osób wie.

Słuchacz parmezanu
Jakość słynnego na całym świecie parmezanu można sprawdzić nie tylko po smaku. Aby upewnić się, że ser ma właściwy kształt i skład, specjalnie przeszkoleni ludzie stukają w głowę sera srebrnym młotkiem, aby sprawdzić, czy ser spełnia normę. Chciałbym móc zrozumieć, jak powinien „brzmieć” prawdziwy parmezan!

Gwardia Szwajcarska
Pomimo kolorowych mundurów Gwardia Szwajcarska dumnie nosi tytuł „strażników i obrońców wolności Kościoła”. Przybyli do Rzymu, aby bronić Kościoła katolickiego przed obcymi najeźdźcami na początku XVI wieku i pozostali w Watykanie na zawsze. Teraz ci dobrze wyszkoleni i dobrze wyszkoleni faceci zachwycają oczy turystów.

Gondolierzy
Honorowy status gondoliera wymaga wielu szkoleń przez kilka lat, a ten bardzo szanowany i romantyczny zawód jest często dziedziczony. Gondolierzy nie tylko umieją wiosłować, ale też śpiewają romanse pod balkonami))) Podczas ciszy i recesji liczby turystów, którzy chcą jeździć lokalnym transportem wodnym w Wenecji, szczęśliwi są silni mężczyźni w pasiastych koszulkach i czapkach pozować do kamery dla przechodniów.

Degustator octu balsamicznego z Modeny
Butelki wypełnione słynnym na całym świecie octem balsamicznym z Modeny mogą kosztować setki euro, dzięki czemu produkcja tego produktu to prawdziwa sztuka. Degustatorzy długo badają wszystkie zawiłości i subtelności oceny niezwykłego octu, aby zdecydować, czy ocet jest gotowy do pojawienia się na ladzie.