Veneto to jeden z najpiękniejszych regionów Włoch

I oczywiście najczęściej odwiedzane! Co przyciąga tu turystów - romans, miłość! W całym Veneto zbiera się wszystko, co najlepsze z całych Włoch: wąskie uliczki, średniowieczną historię, arcydzieła sztuki. Ale to wszystko jest cudowne, ale nie sposób nie wspomnieć o słynnych miastach. To najbardziej romantyczne miasta Wenecji, Werony, Padwy.

Wiele wieków temu region Veneto był niezależnym państwem z własnymi koloniami. A teraz najbardziej rozwinięty z regionów Włoch, napływ turystów w dobrych czasach wynosił ponad 70 milionów rocznie !!!

Veneto oferuje również wyśmienitą kuchnię, przytulne klimatyczne uliczki i zakupy dla fashionistek.

Trochę historii, postaram się nie nudzić.

Wenecja jest uwielbiana przez turystów, historia kryje się na każdym kroku! Ale miasto szczególnie przyciąga kanałami, gondolierami, ulicami. Powaga Wenecji jest tak wielka, że Marco Polo, Eera Pound, Christian Doppler, a także słynny kompozytor Igor Strawiński i poeta Joseph Brotsky chcieli się tu pochować.

Werona, miasto Romea i Julii, leży w północno-wschodniej części Włoch.

I Padwa !!! Jest zatłoczona, głośna, klimatyczna, piękna architektura, jak między innymi w całym Veneto. Miasto słynie również z Festiwalu Sherdwoot, który co roku gromadzi utalentowanych muzyków z wielu krajów świata. Mam nadzieję, że niedługo na ulicach Padwy znów zagości muzyka.

Status elitarnego kurortu w Veneto od czasów rzymskich utrzymuje nad pięknym jeziorem Garda. Łagodny klimat, ciepła atmosfera pozwala cieszyć się wakacjami przez cały rok.