Najlepsi wspaniali Włosi w historii?

Kiedyś myślałem: Włochy są wspaniałe i pełne sławnych ludzi! To najsłynniejsi na świecie artyści, muzycy, odkrywcy, trendsetterzy. W tym artykule pamiętajmy o kilku.

Oczywiście wielki Włoch Leonardo Da Vinci jest najbardziej znany nawet dla każdego ucznia. Wiedział wszystko: w malarstwie, muzyce był znakomitym inżynierem. Napisał wiele prac z zakresu astrologii. To jest przykład „uniwersalnego człowieka”. Szacunek i podziw dla genialnego umysłu Leonarda!

Galileo Galilei wykrzyknął kiedyś: a jednak obraca się, to on o obrocie ziemi! Włoski naukowiec, fizyk, astronom, filozof, matematyk. Bez którego światowa nauka jest nie do pomyślenia.

Kto czytał Boską Komedię? Pamiętajmy o Dante Alighieri. Nazywany jest twórcą języka włoskiego i autorem wielu prac na ten temat.

Kim był w historii szalony damski mężczyzna i koneser kobiet? Oczywiście zgadłeś - to jest Giacomo Casanova. Wenecka uwodzicielka kobiecych serc, poszukiwaczka przygód, podróżniczka i pisarka, autorka autobiografii „The Story of My Life”

Giuseppe Verdi jest największym z wielkich włoskich muzyków! Jego muzykę wciąż słychać na całym świecie! Skomponował 26 oper, requiem, kwartet smyczkowy i kilka utworów sakralnych.

Michał Anioł Buonarroti. Jeden z największych mistrzów renesansu i wczesnego baroku. Dla mnie w historii Włoch było dwóch geniuszy: Leonarda i Michała Anioła. To dwa niezaprzeczalne talenty Włoch. Gorliwe usposobienie, talent i prace, które podziwiam!

Niccolo Paganini jest skrzypkiem i kompozytorem-wirtuozem. Co za muzyka, tyle tragedii życia w jednej osobie! A koncert na wiszących strunach również wymaga talentu i siły woli!

Alessandro Volta to jednostka miary w fizyce nazwana jego imieniem - Volt. Włoski naukowiec o ciekawych poglądach i odkryciach. Był zarówno chemikiem, jak i fizjologiem, twórcą teorii elektryczności. Włoch, który zasługuje na miano geniusza!

Oczywiście to nie wszyscy wybitni Włosi. Na pewno będę kontynuować listę i opowiem o innych wspaniałych ludziach Włoch!