Jak geografia wpływa na płynność nieruchomości we Włoszech?

Jeśli weźmiemy pod uwagę lokalizację, to bardziej opłaca się kupić nieruchomość do późniejszej sprzedaży w dużym mieście, stolicy. Ale dzieje się tak w przypadku, gdy kupiłeś przedmiot poniżej jego wartości rynkowej. To jest fortuna - takie przedmioty są rozrzucone jak ciepłe bułeczki.

Możesz wziąć pod uwagę nie stolicę Włoch, ale duże miasto: gdzie rozwija się infrastruktura, instytucje edukacyjne, teatry, kawiarnie i restauracje. W takich miejscach inwestor z góry wie, że na nieruchomości zawsze będzie popyt.

Obecnie płynność jest najwyższa w niektórych głównych miastach Włoch: Mediolanie, Rzymie, Turynie, Genui.

Jak pokazała pandemia, najbardziej poszukiwana opcja ekonomiczna i biznesowa jest pożądana wśród lokalnych mieszkańców, niezależnie od ruchu turystycznego. Dlatego kupując dom dla siebie zastanów się, czy jest jakiś kryzys, wtedy obiekt może stracić płynność, jeśli skupisz się przede wszystkim na obcokrajowcach. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że doskonałe nieruchomości w historycznych centrach stolicy lub dużego miasta Włoch, spełniające najnowocześniejsze wymagania, nie zawsze są płynne, gdyż miejscowa ludność nie jest tak bogata na zakup i trudno na nią liczyć odwiedzający mogą znaleźć mieszkania w bardziej akceptowalnych cenach. Dlatego rozważ coś pomiędzy: nie obrzeża, nie centrum miasta, nie najstarsze i nie najnowocześniejsze. Wtedy zawsze możesz sprzedawać lokalnie lub imigrantom.

W następnym artykule porozmawiamy o nieruchomościach wypoczynkowych, gdzie kupić, aby móc później sprzedać.