Regiony Włoch gdzie kupić nieruchomość?

Biorąc pod uwagę Toskanię

  Każdy turysta wie, że Włochy dzielą się na część północną i południową.

Północne Włochy to region przemysłowy i centrum gospodarcze kraju.

Południe Włoch, głównie region rolniczy.

Dlatego rozważając opcje zakupu nieruchomości, weź pod uwagę przedział średnich cen według regionów kraju od 1000 do 6000 euro za metr kwadratowy, podczas gdy południowa część Włoch, w tym Sycylia, jest wyceniana niżej.

W związku z tym północne Włochy to Lombardia ze stolicą w Mediolanie, Liguria-Genua, regiony przybrzeżne Lacjum, stolica Rzymu i Toskanii, stolica Florencji w tych regionach, ceny mieszkań są najwyższe we Włoszech.

  W kolejnych artykułach przejdę przez wszystkie główne regiony Włoch i pokrótce podpowiem gdzie i za jaką cenę możesz zadbać o dom lub mieszkanie.

Toskania, centrum regionu Florencji. Średni koszt za metr kwadratowy w Toskanii wynosi 25 000 euro za metr kwadratowy. m. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę Florencję, to nawet w jednym wziętym mieście istnieje szeroki zakres kosztów mieszkania - od 1500 do 5000 euro za mkw. m. w zależności od odległości od centrum miasta.

Ale nie wszystko jest takie proste))) W Toskanii znajduje się przyjemne nadmorskie miasteczko Forte dei Marmi - miejsce, w którym bogaci i sławni z całego świata uważają za prestiżowe dla siebie nabycie willi lub mieszkania. Forte dei Marmi ma bardzo stromy rynek wynajmu: wille są wynajmowane za średnią cenę 5000-7000 euro tygodniowo.

Toskania jest również bardzo popularna wśród włoskich kupujących. Region słynie z plaż, jest wiele kurortów morskich i termalnych, urokliwych krajobrazów rodem z obrazów klasyków, spokojnego, wyważonego trybu życia, starych miasteczek – a to wszystko w połączeniu z najwyższej jakości infrastrukturą .