Tor testowy Fiata w Turynie

Turyn to nie tylko bardzo piękne włoskie miasto ze słynnymi zabytkami! Ale jeśli szukasz niestandardowej rozrywki, to podpowiem Ci, gdzie się udać!

Ta trasa będzie szczególnie interesująca dla fanów motoryzacji. Pomyśl o słynnym koncernie samochodowym Fiat Lingotto i jego supersamochodach. Tak. fabryka samochodów jest teraz zamknięta i przekształcona w centrum handlowe z hotelami, ale !!! możesz odwiedzić i zobaczyć jego najbardziej unikalną cechę - prawdziwy tor wyścigowy na dachu!

Fabryka Fiata Lingotto została zbudowana w 1916 roku i została zaprojektowana w taki sposób, aby każdy etap procesu produkcji samochodów był zorganizowany w jednym pomieszczeniu6 od dostarczania surowców bezpośrednio do drzwi po testy na torze, który znajdował się na dachu budynku . Produkcja Fiata rozpoczęła się na niższych piętrach, a samochody wspinały się na piętra wzdłuż krętej rampy wewnętrznej, zgodnie z procesem technologicznym. Wreszcie, zupełnie nowe samochody są wjeżdżane na dach budynku, w którym znajdował się i jest tor testowy, i są testowane przed dostarczeniem do dealerów na sprzedaż.

Dach z torem wyścigowym i długą spiralną rampą do zjazdu samochodów są w pełni zachowane i otwarte dla zwiedzających. Możesz to wszystko zobaczyć na własne oczy! Ta atrakcja jest mało interesująca dla mieszkańców, ale dla turystów to historyczne miejsce nadaje się na zdjęcie z piękną panoramą Turynu.

Nawiasem mówiąc, tor testowy Fiata na szczycie budynku został sfilmowany w filmie Italian Work with Michael Caine z 1969 roku, który został nakręcony w Turynie. Jedną z lokalizacji sceny pościgu była fabryka Fiata w Turynie.

Tak, nie będziesz w stanie jeździć z wiatrem na torze testowym, ale możesz łatwo wspiąć się na niego i wyobrazić sobie, że jesteś świetnym Felice Bonetto mentalnie finiszującym w Formule 1

Udaj się do ogromnego budynku Lingotto obok stacji metra Lingotto. Kontynuuj temat w pobliskim Muzeum Motoryzacji, które jest jednym z najlepszych muzeów do odwiedzenia we Włoszech.