Utrzymanie domu we Włoszech: za co płacimy?

Co obejmują płatności za nieruchomości we Włoszech?

Płatności komunalne

Kwota zależy od regionu, w którym znajduje się nieruchomość, wielkości terenu, infrastruktury. Jeśli z grubsza oszacujemy, to około 500-1500 euro rocznie. To jak porównanie: niedrogie mieszkanie w Kalabrii i super mieszkanie w prestiżowym kompleksie w Toskanii - mieszkanie komunalne zależy od standardu życia w regionie.

Co to jest opłata za kondominium

Dzieje się tak, gdy mieszkasz w kompleksie mieszkaniowym i jest on prowadzony przez spółkę właścicieli. To partnerstwo odpowiada za wszystko, co znajduje się w kompleksie mieszkaniowym: windy, basen, przyległe tereny, schody itp. Sami zarządzają kosztami: zatrudniają i opłacają mechaników, dozorców, sprzątaczy i inny niezbędny personel do konserwacji. Opłata za kondominium jest rozłożona proporcjonalnie pomiędzy wszystkich właścicieli, a jej wielkość uzależniona jest od wielkości tysięcznych (nagrania w danym domu) oraz wyposażenia kompleksu.

Wymagane zasoby: woda, gaz, prąd, internet

Ceny różnią się w zależności od dostawcy i regionu. Jeśli centralne zaopatrzenie w wodę i ogrzewanie to całkowity koszt mieszkania. Woda jest często wliczona w cenę mieszkania. A także ogrzewanie, ale pewien współczynnik). Ale z reguły ogrzewanie jest indywidualne z energią elektryczną i gazem.

Ubezpieczenie

Ubezpieczenie we Włoszech jest warunkiem koniecznym przy zakupie nieruchomości na kredyt hipoteczny, doradzamy każdemu przy zakupie, aby ubezpieczyć swoją nieruchomość. A w innych przypadkach do woli. Ubezpieczenie kosztuje średnio 400 euro rocznie.

Jak opłacane są rachunki za media? A także podatki: przez bank, strony firmowe czy przez spółki zarządzające.

Mieć pytania? Napisz, odpowiem!