Co nas czeka w najbliższym czasie na włoskim rynku nieruchomości

Miniony rok 2020 przyniósł nie tylko zmiany w naszym życiu, ale tak naprawdę zakłócił plany. Mówię teraz o planach nabycia/sprzedaży włoskich nieruchomości. Dla wielu zmieniły się priorytety zarówno kupujących, jak i sprzedających.

Wszyscy rozumieją, że posiadanie nieruchomości za granicą w dowolnym momencie jest wskaźnikiem nie tylko stabilności, możliwości i prestiżu, ale także powodem do zamieszkania za granicą. Dlaczego warto kupować nieruchomości za granicą? Powody są stabilne: ktoś chce zainwestować pieniądze z dalszymi planami uzyskania dochodu, ktoś planuje wyemigrować na pozwolenie na pobyt lub na pobyt stały, a daczy nad morzem kupić tylko elementarne.

Ktoś ma dzieci i trzeba je wysłać na studia za granicą we Włoszech, oto kolejny powód zakupu mieszkania. A ktoś myśli o emeryturze od najmłodszych lat, więc przytulny dom nie zaszkodzi)))

Jak więc dziś czują się nieruchomości we Włoszech i jakie są ich perspektywy?

Niestety, ale jest to zrozumiałe, eksperci od nieruchomości nie mogą podjąć decyzji i podać różnych prognoz. Ale jednoznacznie, nieruchomości wypoczynkowe we Włoszech pozostaną poszukiwane. Riwiera Włoska, starożytne miasta o długiej historii, nigdy nie pozostaną bez popytu.

Sytuacje życiowe i motywacje zawsze kierowały ludźmi, potrzeba zakupu mieszkania we Włoszech zawsze była i będzie. Jednak biorąc pod uwagę obecną sytuację, w krótkim okresie rynek nieruchomości może pozostawać w tyle za poprzednimi latami, ale jesteśmy optymistami. Wierzymy w najlepsze!

Niewątpliwie minie pewna reorientacja - popyt przesunie się z drogiego segmentu na bardziej budżetowy. Ale na razie dla obcokrajowców, którzy chcą kupić włoskie nieruchomości, pytanie jest obecnie otwarte))) - zamknięte granice, niemożność obecności przy transakcjach zawiesiła proces. Miejmy nadzieję, że to wszystko niedługo się skończy i lody pękną, panowie!

Ale bez względu na wszystko jestem Twoim asystentem i doradcą w sprawach nieruchomości. Nasza agencja jest zawsze w kontakcie!