Pięć najpiękniejszych portów we Włoszech

Trudno wybrać najbardziej godny i najpiękniejszy ze wszystkich portów we Włoszech. Wszystkie zachwycają swoją wyjątkowością i różnorodnością. Ale jedno ich łączy - atmosfera wakacji.

Jeśli przyjedziesz do Molfetta, w regionie Apulii, od razu zanurzysz się w życie śnieżnobiałego molo, atmosferę targu rybnego ze świeżo złowionymi owocami morza, spacerujesz alejkami z palmami i podziwiasz widoki starego miasto z katedrą i wieżami. Przyjedź tu wczesną jesienią we wrześniu, odbywa się tu święto Madonny, kiedy jej posąg jest noszony na zdobionych łodziach przez morze na cześć starożytnej tradycji żeglarzy.

W Portovenere w Ligurii unosi się chmura miłości i piękna. Port sprawił, że zakochali się w nim poeci, od Byrona po Eugenio Montale. Port Wenus znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Ale Camogli, które w regionie Ligurii było niegdyś wioską rybacką i było nazywane „Miastem tysiąca białych żaglówek”. Turyści i miejscowi lubią tu spacerować: w końcu jest to romantyczne miejsce na wspólne spacery z widokiem na zatokę „paradiso”.

Port Giglio Porto, znany w Toskanii z kolorowych domów, czystej wody morskiej i ruchliwych ulic. Była smutna historia wraku statku wycieczkowego.

Na uwagę zasługuje kolejna dawna wioska rybacka z czasów starożytnego Rzymu - Porto Santo Stefano w regionie Toskanii. Można tu dopłynąć promem z wyspy Giglio. Jeśli lubisz samotność i ciszę, jesteś tutaj w malowniczym, ale mało odwiedzanym kurorcie z rekreacyjnymi jachtami i łodziami.