Kampania i wyspa Ischia we Włoszech

Kto nie tylko mówił lub pisał o Włoszech! Tylko leniwy! Naprawdę nie ma obojętnych ludzi i nie może być!”

Nikt nie twierdzi, że Włochy to najlepszy kraj do podróżowania na świecie! Ale niektórzy nawet poważnie mówią, że to jest miejsce, w którym chcesz żyć i umrzeć przy dźwiękach fal!)))

Chociaż Włochy nie są tak duże na mapie świata, są w nich miejsca, w których większość planety dąży do piękna i morza, krajobrazów i historii.

Mówiąc dokładniej, wielu powie mi, że wyspa Ischia jest sercem Włoch. To takie niesamowite miejsce, gdzie pomidory są najbardziej dojrzałe, a mozzarella najdelikatniejsza. A pizza jest taka włoska - perfecto!

We włoskim powietrzu krąży legenda, że podczas bitwy z Gigantami Jowisz rzucił w Tyfona ogromnym kawałkiem skały. Bogini Wenus w czysto kobiecy sposób zmieniła trajektorię lotu skały i wpadła do wód zatoki. Tak powstała wyspa Wenus, miłośniczka pięknych miejsc. Bogini postanowiła uczynić wyspę wyjątkową, sadząc piękne rośliny i zaludniając ją ptakami i zwierzętami.

Wyspa Ischia jest przesiąknięta zapachami cytryn, które rosną tu w nieskończonych ilościach. Powietrze osusza Morze Tyrreńskie i ogrzewa gorące włoskie słońce. Jest tu wszystko, a nawet wulkan, choć dawno wymarły.

Ale to nie wszystkie uroki Ischii! Ludzie przyjeżdżają tutaj, aby rozkoszować się źródłami termalnymi i posłuchać neopolitycznych piosenek w małych, przytulnych rodzinnych restauracjach.

Co sprowadza się do pamięci tej wyspy? Walizka wypełniona jest malowaną ceramiką z lokalnymi wzorami, wszelkiego rodzaju napojami cytrynowymi.

Co zobaczyć na wyspie? Spacer po zamku Argonne Odbudowany w średniowieczu ze starożytnej fortecy założonej w 474 pne. przez lokalnego tyrana Hierona z Syrakuz.

Ischia to miejsce proste i kameralne. tutaj możesz odpocząć od hałaśliwych miast, przejść na emeryturę z dobrym jedzeniem i łagodnym morzem. Jeśli odwiedzisz Ischię chociaż raz, nigdy nie odejdzie, zagości w twoim sercu na zawsze.

Ischia to prawdziwy magnes i nie opieraj się jego przyciąganiu!