Piękne włoskie wioski

Włochy są piękne i apetyczne, czy można się z tym kłócić?

Włochy zawsze były pełne turystów. Nie tylko duże miasta, ale także przytulne małe wioski, w których można poczuć prawdziwą kolorową Italię.

Proponuję spacer po dwóch, moim zdaniem, bardzo pięknych włoskich wioskach.

Wieś Pietrapertosa znajduje się w regionie Basilicata. Leży w południowych Dolomitach i wydaje się, że góry pochłaniają wioskę. Pietrapertosa bierze swoją nazwę od starożytnej Petraperciata, co oznacza „perforowany kamień”. Miejscowi mieszkają na wysokości 1000 metrów i żartują, że szybują między niebem a ziemią. Koniecznie opowiedz o lokalnej kuchni. Bardzo smaczne jedzenie gotują w restauracji Le Rocce, która znajduje się na szczycie wzgórza. Koniecznie spróbuj pysznej lokalnej kuchni. Zajrzyj również do przytulnego B & B Palazzo del Barone z przepięknym widokiem na góry.

Stara wioska rybacka Marina Corricella z pewnością się spodoba. To kolejna z najpiękniejszych włoskich wiosek ze względu na fioletowe, żółte, różowe, niebieskie i zielone domy. Marina Corricella pojawiła się w XVII wieku i nadal cieszy turystów i mieszkańców prostą, wyluzowaną i kolorową atmosferą. A jeśli idziesz wzdłuż nasypu, możesz poczuć ducha wędkarstwa, bo. w porcie, wypełnionym drewnianymi łodziami, zwykle roi się od rybaków i kupców.

Nie przegap twierdzy Terra Murata - jest to dawne więzienie, służy jako punkt orientacyjny na wyspie, z widokiem na Zatokę Neapolitańską