Włoska piesza wycieczka po Apulii ze stolicą Bari

Przyjaciele, podchwytliwe pytanie: który z obszarów jest „po piętach Włochom?”

Wielu już szpiegowało w Internecie))) Zgadza się, Apulia, opowiem ci o tym w tym artykule!

Trochę geografii, aby zrozumieć: Apulia graniczy z Molise, na zachodzie z Basilicato i Kampanią, jej brzegi są obmywane przez Adriatyk na wschodzie i Joński na południowym zachodzie. Posiada sześć prowincji: Bari, Lecce, Taranto, Foggia, Barletta – Andria Trani i Brindisi.

Dlaczego Apulia jest interesująca? Przede wszystkim są to porty morskie i turystyka. Wspaniale się tu relaksuje: cudowne plaże, bujna roślinność, czerwona gliniana ziemia i szkarłatne zachody słońca, wszystko w jednym miejscu! Nie wspomniałem jeszcze o historii, zabytkach i gościnnych mieszkańcach.

Tam, gdzie turysta pędzi do stolicy Bari. To miejsce pielgrzymek, ponieważ tu znajduje się bazylika św. Mikołaja i kościół św. Sabiny. Warto też odwiedzić przepiękny zamek Hohenstaufen, miłośników wykopalisk archeologicznych – Muzeum Archeologiczne. Istnieje kilka innych równie interesujących muzeów i wystaw.

Dla romantyków radzę wędrować po starych ulicach Bari z jego pięknymi kościołami.

Nie zapomniałam, ale po prostu wyszłam na „słodko”. Wizytówką Apulii jest małe, ale bardzo interesujące miasteczko Alberobello i jego słynne domy trulli, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Apulia to obowiązkowa pozycja w podróży. Uwzględnij ten obszar w swoim planie podróży!