Najbardziej zielone miasta we Włoszech

Które włoskie miasta są najbardziej zielone? Wymyślmy to razem. To moja opinia, ale możesz dodać własną.

Jeśli weźmiesz pod uwagę miasta Włoch, które są wrażliwe na swoje otoczenie i uważasz, że żyją, w których łatwo się oddycha i gdzie ekosystem jest szanowany, powinieneś wziąć pod uwagę region Trentino-Alto Adige. Najbardziej zielonym miastem w zestawieniu jest Trydent, a na trzecim miejscu Bolzano. Na drugim miejscu znajduje się Mantua w regionie Lombardia.

Mediolan jest „bardziej zielony” niż Rzym. Wyprzedza włoską stolicę pod względem nasadzeń i ekosystemów.

Niestety na dole rankingu najbardziej zielonych miast we Włoszech widzimy ukochaną przez wszystkich Sycylię, jej kilka miast, z których Katania zajmuje ostatnie miejsce. Vibo Valentia i Syracuse pozostają poza rankingiem z powodu braku danych.

Wśród danych wykorzystywanych do określenia miasta najbardziej przyjaznego środowisku znajdują się wskaźniki związane z celami Planu 2030, a mianowicie poprawa transportu, zieleń miejska, jakość powietrza, gospodarka odpadami i bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Oto pięć najbardziej zielonych miast we Włoszech.

  1. Trydent
  2. Mantua
  3. Bolzano
  4. Pordenon
  5. Parma

Ale chcę powiedzieć, że San Remo, gdzie mieszkam, jest najbardziej ukochanym, pięknym i zielonym miastem we Włoszech

Chcesz mieszkać w zielonym mieście Włoch? W którym? Przyjrzyjmy się opcjom! Napisz do mnie, wybiorę dla Ciebie najlepszą opcję we Włoszech!