Piękny region Włoch Lazio

Lazio to region Włoch o zróżnicowanych krajobrazach, umiejętnie zaaranżowanych przez naturę tak, aby ludzie mogli cieszyć się widokami i żyć w spokoju.

Na północy góry ze stromymi górami i wysokimi szczytami, przypominające Marche. Inne obszary Lacjum obfitują w zielone, gęste lasy, gaje oliwne, jak w Umbrii. Północne równiny płynnie łączą się z toskańską Maremmą.

Dzięki Morzu Tyrreńskiemu na wybrzeżu Lacjum panuje łagodny, ciepły klimat i chłodne lata. W głębi kraju zimy stają się chłodniejsze, a lata bardziej parne. Na równinach opady nie są częste, ale w regionach górskich wiosną i zimą pada bardzo intensywnie.

Pomimo tego, że stolicą Lacjum jest Rzym, jedno z najstarszych miast świata, region nosił swoją nazwę na długo przed powstaniem stolicy. Nazwa pochodzi od łacińskiego Lacjum, gdzie mieszkali łacińscy mieszkańcy.

Rzym, stolica regionu i Włoch, ma najlepiej rozwinięty rynek nieruchomości i gości światowe pokazy mody i festiwale filmowe.

Oczywiście to Lacjum jest uważane za główny ośrodek turystyczny całego kraju: sam Rzym codziennie przyjmował i mam nadzieję, że będzie przyjmował tysiące turystów z całego świata. Tutaj możesz zobaczyć Koloseum, Panteon, Forum, a także Katedrę św. Piotra w Watykanie.

Na całym wybrzeżu można znaleźć wiele bogatych i modnych hoteli i restauracji, które zaspokoją wszystkie gusta.

Czy byłeś w Lacjum? Co ci się podobało? Powiedz nam!