Z miłością Toskania

Nigdy nie znudzi mi się pisanie o każdym regionie Włoch z entuzjastycznymi okrzykami !!! Region jest trudny do odróżnienia od innych! Każdy z nich jest wyjątkowy.

Toskania to miejsce o wyjątkowym bogactwie historycznym. Położone jest w centralnej części kraju i składa się z kolei z 10 województw. Jej terytorium rozciąga się od Apeninów po wybrzeże Morza Tyrreńskiego.

Toskania to prawdziwa encyklopedia historyczno-kulturowa, miejsc historycznych jest tak wiele, że zajmuje wiele stron na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. To także miejsce narodzin Dantego i Michała Anioła, Leonarda da Vinci... i Chianti, których popularność wciąż przynosi regionowi stały dochód. Toskania jest królową win czerwonych i matką wszystkich dobrych win białych. Produkcja wina jest tutaj we krwi! Niektóre rodziny szlacheckie zajmowały się produkcją wina w tych okolicach jeszcze przed renesansem. Nawiasem mówiąc, pomimo hojności włoskiej gastronomii zwyczajowo podaje się drogie wina bez przekąsek. Towarzyszący kieliszkowi tak wykwintnego wina jest być może kiść winogron i przyjemna komunikacja!

Dla miłośników ciszy i spokoju, a także miłośników wakacji na plaży i nurkowania odpowiednia jest przyroda Toskanii - wybrzeże regionu i wyspa Elba, słynąca nie tylko z ostatniego schronienia Napoleona, ale także z jasnego morze z koralami. rafy. W tym przypadku można zazdrościć Napoleonowi))) Morskie wybrzeże Toskanii zachwyca pięknem długich piaszczystych plaż, których następstwo zastępują strome skaliste brzegi i strome, czasem strome cypelki.

Moja rada brzmi! Toskanię należy nie tylko zwiedzać, ale także przeżyć!