Basilicata to wspaniały region we Włoszech

Basilicata to jeden z regionów we Włoszech, gdzie jest niewielu turystów. Powodem tego jest położenie geograficzne na mapie Włoch oraz brak informacji w katalogach turystycznych. Basilicata obejmuje dwie prowincje: Matera i Potenza i znajduje się pomiędzy regionami Apulii i Kalabrii.

Region Basilicata położony jest na samym południu Włoch nad Zatoką Taranto u wybrzeży Morza Jońskiego, a od zachodu jest obmywany przez Morze Tyrreńskie.

Sam region jest bardzo ciekawy i wart omówienia. Co zobaczyć? Przede wszystkim Matera. Jest to skalne miasto jaskiniowe. Kto był kiedykolwiek w takich miastach?

Mater ma ciekawą historię! Kiedyś mieszkańcy Włoch uważali to miasto za wstyd kraju ze względu na fakt, że ludzie żyją w „dziurach i dziurach”

Przez długi czas nic nie było wiadomo o Materze, a tylko dzięki wydaniu książki K. Levy'ego „Chrystus zatrzymany w Eboli” i filmu M. Gibsona „Pasja Chrystusa”

Matera jest cudowna, spacerując ulicami miasta łapiesz się na myśleniu: czy to naprawdę dzieło ludzkich rąk! Wspaniałe krajobrazy, starożytne domy i jaskinie, unosi się duch wielowiekowej historii.

Czy wiesz, dlaczego przyjeżdżają tu turyści? Nie, nie za historią. Chcą cieszyć się obrazem! Co zabiera im w oczy i pamięć aparatów. Potem, po przyjeździe, pokazują zdjęcia swoim przyjaciołom i krewnym i łapią się na myśleniu: ale w rzeczywistości wszystko było jeszcze fajniejsze, bo Matera jest wyjątkowa.

Tak, zapomniałem też powiedzieć: Matera jest pod ochroną UNESCO i jest jedyną tego typu atrakcją we Włoszech, która pamięta o pierwszych osadach na półwyspie.

Polecam wszystkim odwiedzić Materę, będziecie zachwyceni!