Jak zmienia się rynek nieruchomości we Włoszech i jakie pytania stoją przed agencjami nieruchomości

Włoski rynek nieruchomości, zarówno na sprzedaż, jak i na wynajem, odradza się

Świadczą o tym statystyki m.in. dotyczące nieruchomości w tak dużych miastach jak Rzym, Mediolan, Bolonia, a także w innych prestiżowych regionach: Porto Cervo, Capri, Cortina. W rzeczywistości następuje ogólny wzrost liczby transakcji i wzrost cen – wreszcie rynek zaczął się poruszać.

Przeanalizujmy razem te same statystyki i prześledźmy trendy: czy coś się zmieniło w porównaniu z poprzednimi latami, jeśli tak, to jak?

W porównaniu do zeszłego roku, kiedy byliśmy w całkowitej blokadzie, podejście się zmieniło i pojawiła się tendencja do kupowania nieruchomości. Dziś dom znów jest uważany za bezpieczną przystań dla Włochów, którzy zakup nieruchomości uważają za długoterminową i bezpieczną inwestycję.

Zmienił się popyt na nieruchomości. Dziś, bardziej niż w poprzednich latach, Włosi uważają apartamenty z wygodnymi tarasami i pięknymi ogrodami. Włosi odkryli na nowo znaczenie wygodnego i funkcjonalnego środowiska domowego, w którym można spędzać dużo czasu pracując zdalnie. Rozważając zakwaterowanie, ważnym punktem do rozważenia jest to, że każdy członek rodziny ma swój własny pokój i otwartą przestrzeń.

Tak jak pisałem wcześniej potrzeby się zmieniły, kredyt hipoteczny spadł do minimum, a w tej chwili masz możliwość zakupu bardziej prestiżowej nieruchomości z bardzo dogodną spłatą kredytu hipotecznego, która w niektórych przypadkach jest niższa niż czynsz. Innymi słowy, Włosi zdali sobie sprawę, że przy równoważnym koszcie miesięcznym taniej jest posiadać mieszkanie niż płacić czynsz, który nie daje żadnego tytułu własności do nieruchomości. Współczesność to okres odrodzenia włoskiej tradycji, którą pielęgnowali nasi rodzice i dziadkowie, a mianowicie nabywanie nieruchomości to inwestycja w przyszłość i oszczędzanie finansów.

Często słyszę pytanie: jakie są potencjalne przyszłe wyzwania dla profesjonalisty z branży nieruchomości?

Szczerze wierzę, że jeśli pracujesz z pełną odpowiedzialnością i determinacją, to dla poważnego profesjonalisty, który pracuje w branży nieruchomości, nie ma zadań niemożliwych, a jedynie cele, które może osiągnąć, biorąc pod uwagę wszystkie możliwe zasoby. Bądź skoncentrowany i oddany pracy z konsekwencją i odpowiedzialnością. Oznacza to przewidywanie i umiejętność oceny rosnącego zapotrzebowania na profesjonalistów na rynku nieruchomości oraz ciągłe poszukiwanie możliwości rozwoju.

Jaka jest recepta na sukces agenta nieruchomości? Zawsze odpowiadam: tylko pracuj, pracuj i znowu pracuj 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Ci, którzy kochają swoją pracę, tak jak ja, dokładają wszelkich starań, aby znaleźć dla Ciebie wygodny dom, a nie pokój, a wtedy sukces jest gwarantowany. Nigdy nie myślę o tym, co już zrobiłem, ale zawsze myślę o tym, co jeszcze trzeba zrobić. Tylko maksymalna uwaga i profesjonalizm do klienta, zaspokojenie jego potrzeb to jedyna gwarancja sukcesu dla mojej agencji nieruchomości.