Ciekawe włoskie miejsce w regionie Toskanii. Byłeś tam?

Co robią Włosi, gdy jest gorąco? Podróżują do źródeł termalnych Saturnia na południu regionu Toskanii. Saturnia to najbardziej znane centrum uzdrowiskowe. Już starożytni Rzymianie słyszeli o leczniczych właściwościach wody tego naturalnego źródła termalnego i doceniali je.

Woda siarkowodorowa, naturalnie przydatna, nie gorąca, pachnie siarką. Temperatura wynosi 37,5 °, jest to idealna norma temperaturowa, taka woda nie musi być chłodzona ani podgrzewana, człowiek czuje się w niej komfortowo. Kobiety uwielbiają smarować się leczniczym błotem, jest obok siebie. To jak w bajce zanurzyłam się w gorącym mleku, czyli posmarowałam się błotem i przez kilkadziesiąt lat to się nigdy nie zdarzyło)))

Pomimo tego, że w pobliżu znajduje się klub dla zamożnych seniorów, z polami golfowymi i stajniami, kąpiele są całkowicie bezpłatne.

Nie wszyscy wiedzą, że łaźnie można zwiedzać o każdej porze dnia i nocy. W tym miejscu nie płacą nawet za parkowanie samochodu. Poczta pantoflowa rozpowszechnia wiadomość pantoflową, co doprowadziło do napływu nie tylko Włochów, ale także zagranicznych turystów.

Co tu robić? Przyjdź przynajmniej pół dnia, przynajmniej na cały dzień. Zabierz ze sobą parasol, krem do opalania i leżak.

Jak wszystkie wody termalne leczą wiele chorób, ale prawie wszystko!))) Szczególnie przydatne na stawy. Ale we wszystkim, czego potrzebujesz, powinieneś ograniczyć czas spędzony w takiej wodzie. Lub rób przerwy.

Jeśli zdecydujesz się spędzić tu cały dzień, w pobliżu znajduje się kawiarnia, w której możesz coś przekąsić ze wspaniałym panini i tramezzini.

Nawiasem mówiąc, parking jest tutaj w porządku, jak powiedziałem, i jest bezpłatny.

Nie mówiłem jeszcze o krajobrazach, są tu magiczne! Z wody, błota i piękna wokół ciebie na pewno nabierzesz siły, energii i będziesz mógł pobiec do domu z nogami!)))

No cóż, co cię namówiłam, żeby w upalne dni zanurzyć się w łaźniach?