Co to jest umowa przedwstępna

Obiecałem, że tak! Obiecałem ci opowiedzieć o umowie przedwstępnej, mówię ci.

Zacznijmy od tego, jak ogólnie przeprowadzane jest poszukiwanie mieszkania. Mam własną bazę i uwierz mi, nie jest mała! Zakwaterowanie dowolnego typu: na pobyt stały, czasowy, na wynajem, dom, willa, mieszkanie - bez względu na to, do którego przyjedziesz. Nie ograniczam się do samych Włoch, w moim katalogu Francja, Monako.

A jeśli nic Ci nie odpowiada, będzie „telefon do znajomego” – współpraca z innym agentem. Nie wszyscy włoscy agenci przyjmują to z zadowoleniem, ponieważ tutaj następuje spadek ich prowizji. Ale jak z mojego doświadczenia, moja baza wystarczy, abyś wybrał swój raj.

Tak więc zdecydowaliśmy się na miejscu - ja jako Agent sprawdzam dokumenty, pokazuję je notariuszowi, a jeśli wszystko jest w porządku, podpisujemy umowę przedwstępną PRZED ZAWARCIEM UMOWY.

Umowa przedwstępna według prawa włoskiego wygląda tak samo jak umowa notarialna. Zawiera wszystkie niezbędne dane o obiekcie i prowizji Agenta. O wielkości prowizji pisałem wcześniej - patrz post powyżej.

Podpisano umowę przedwstępną, prowizję zapłacono, podali sobie ręce i rozstali się. To jest jedna opcja. Jak działa moja agencja: - Staram się doprowadzić moich klientów do końca umowy. Ale o tym w następnym poście.

Jeśli masz jakieś pytania, napisz, odpowiem!