Luksusowe domy na Sycylii, powiem Ci gdzie są najpiękniejsze

Luksusowe domy to segment, który dobrze zniósł ciosy pandemii. Zwłaszcza Sycylia pozostaje atrakcyjnym miejscem z pięknymi luksusowymi nieruchomościami.

Taormina to jedno z miast jońskiego wybrzeża Sycylii, które przede wszystkim zachowuje urok czasów i przyciąga wieloma plażami, czystym morzem, historycznymi i archeologicznymi skarbami. Dotyczy to wszystkich obszarów otaczających Etnę, szczególnie wymagających bogactwa jedzenia i wina, naturalnego piękna oraz możliwości uprawiania sportów zimowych, trekkingu i wędrówek na szczyt wulkanu.

Średnia cena nieruchomości w Taorminie wynosi ponad 4000 euro za metr kwadratowy, podczas gdy w okolicach Etny cena wynosi około 1400 euro za metr kwadratowy. Zarówno Włosi, jak i zagraniczni klienci poszukujący drugiego domu, w którym mogliby spędzić lato poza miastem, starają się kupić luksusowe nieruchomości w tym rejonie Wybrzeża Jońskiego.

W Mondello ceny wahają się do 2500 euro za metr kwadratowy. Najbardziej poszukiwane są penthousy z otwartą przestrzenią i zabytkowe rezydencje.

Rynek wartości nieruchomości w Palermo dobrze zniósł kryzys po pandemii. Najbardziej poszukiwanymi obszarami są zdecydowanie historyczne centrum i niektóre miejsca poza miastem, które zapewniają prywatność i podstawowe usługi. Najbardziej ekskluzywne nieruchomości kosztują około 2600 euro za metr kwadratowy.

W Mesynie ceny nieruchomości wahają się od 1500 do 4500 euro za metr kwadratowy.

Wśród najbardziej atrakcyjnych obszarów w pobliżu Syrakuz znajdują się Noto, Lido di Noto, Portopalo i Pacino, okolice Noto, Fontane Bianche, Plemmirio i Ortigia. Średnia cena sprzedaży najbardziej ekskluzywnych nieruchomości wynosi około 3000 euro za metr kwadratowy.

Innym obszarem szczególnie pożądanym jest region Katania i nadmorskie kurorty aż do Aci Castello, Capomulini i Acireale. Pod względem cen należy rozróżnić między budynkami nowo wybudowanymi, a więc sejsmicznymi i energooszczędnymi, a budynkami, które wymagają renowacji. Ceny pierwszego rodzaju nieruchomości wahają się od 2500 do 3000 euro za metr kwadratowy. Prawie 4000 euro w historycznym centrum. Te do renowacji kosztują około 1200 euro za metr kwadratowy, ale cena może się różnić w zależności od lokalizacji.