Nieruchomości w Pescarze

Nieruchomość na sprzedaż: domy, wille, apartamenty w Pescara

Prowincja Pescara jest najmniejszą prowincją w całej Abruzji. Pescara położona jest pomiędzy zboczami Apeninów i Adriatyku. Zachodni region prowincji jest całkowicie pokryty górami, natomiast wschodni przyciąga pięknymi plażami i lazurowym morzem. Przez ten obszar przepływają rzeki takie jak Atero, Tirino i Tavo. Istnieją również dwa sztuczne zbiorniki, które mają status chroniony: Penne i Alanno.

Stolicą regionu jest Pescara. Jest głównym portem i największym węzłem komunikacyjnym Abruzji.

Nazwa prowincji pochodzi od słowa Piscaria, co po łacinie oznacza „targ rybny”. Pescara została założona w 1927 roku. Podczas II wojny światowej stolica regionu została prawie zniszczona przez regularne ostrzały, ale w czasie pokoju miasto zostało szybko odbudowane i teraz kwitnie jak nigdy dotąd.

W województwie najlepiej rozwinięte jest rolnictwo i rybołówstwo. Znajdują się tu duże porty i duże ośrodki przemysłowe. Dobrze rozwinięta jest również branża turystyczna, będąca znaczącym źródłem dochodów województwa.

W Pescarze można odwiedzić różne nowoczesne muzea i galerie poświęcone sztuce, wykopaliskom archeologicznym i sztuce ludowej. W lipcu odbywa się tu festiwal jazzowy.