Nieruchomość w Teramo

Nieruchomość na sprzedaż: domy, wille, apartamenty w Teramo, prowincja Abruzja

Prowincja Teramo położona jest nad samym brzegiem Morza Adriatyckiego. Podobnie jak w większości zachodnich prowincji Włoch, obszar ten charakteryzuje się górzystymi krajobrazami i pogórzami, z pięknymi piaszczystymi plażami na wschodzie. Największe pasma górskie to Gran Sasso i Laga. Przez Teramo przepływają rzeki Vezzola, Vomano i Tronto. Rzeka Vomano wpada do jeziora Campoosto.

Regionalnym centrum jest miasto Teramo, które jest dwadzieścia kilometrów od wybrzeża i czterdzieści - od gór. Prowincja została utworzona przez Królestwo Neapolu w 1806 roku.

Teramo ma dobrze rozwinięty przemysł przemysłowy: materiałów budowlanych, ceramiki i tekstyliów. Garncarstwo to tradycyjne rzemiosło rzemieślników Castelli. Również c = istnieje dobrze rozwinięty rynek nieruchomości, zwłaszcza na wybrzeżu.

Nad brzegiem morza znajdują się „Siedem Sióstr” – stowarzyszenie największych ośrodków turystycznych, w których można świetnie się bawić podziwiając wspaniałe krajobrazy, a także wysokiej jakości obsługę.

W prowincji warto odwiedzić starożytny fort Civitell, muzeum ceramiki w Castelli, muzeum archeologiczne w Giulinova i Teramo.

W regionalnym centrum znajduje się obserwatorium z teleskopem o średnicy 80 centymetrów, a także prestiżowe uczelnie.